Domů
Větrné elektrárny
Výroba evropských větrných elektráren by měla po silné první polovině března klesnout
Zdroj: Mainova

Výroba evropských větrných elektráren by měla po silné první polovině března klesnout

Výroba elektřiny z evropských větrných elektráren by měla po silné první polovině března v tomto týdnu klesnout na podprůměrné hodnoty. Podle asociace WindEurope vyrobily v roce 2019 větrné elektrárny v Evropské unii již 107 TWh elektřiny, což je o 15 % více ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Průměrný výkon evropských větrných elektráren v první polovině března dosáhl podle dat asociace WindEurope 75 GW. Nejvyšší týdenní výrobu zaznamenaly evropské větrné elektrárny v minulém týdnu, kdy vyrobily 13,9 TWh elektrické energie, což představuje průměrnou dodávku do sítě ve výši 82,7 GW.

V tomto týdnu by však výroba větrných elektráren měla podle zahraničního serveru Platts klesnout na podprůměrné hodnoty.

Prudký pokles výroby elektřiny z větrných elektráren je očekáván i v Německu, a to přinejmenším do tohoto pátku.

Vysoká výroba větrných elektráren má vliv i na ceny elektřiny na německém denním trhu, které se v první polovině března často propadaly do záporných hodnot.

Ceny elektřiny na českém denním trhu prozatím dlouho odolávaly a přestože dosahovaly velmi nízkých hodnot, do záporných hodnot nespadly.

Situace se změnila v neděli 17. března, kdy se k vysoké výrobě německých větrných elektráren přidala nízká víkendová poptávka a na českém denním trhu bylo dosaženo v 15 obchodních hodinách záporné ceny s minimem -20 EUR/MWh ve 13. obchodní hodině.

Výsledky denního trhu s elektřinou v ČR pro neděli 17. března 2019. Zdroj: OTE

Komentáře

(2)

Milan Smrž

20. březen 2019, 19:42

Je dost běžné, že s postupujícím jarem klesá rychlost větru. Oproti tomu zase roste sluneční svit. Fluktuace přírodní energie je běžná věc.

hariprasad

22. březen 2019, 10:36

Kdo má bateriové zdroje s má možnodt nakupovst přímo, tak se slušně napakoval. :-)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.