BIS Research: Trh s virtuálními elektrárnami bude mít do roku 2024 hodnotu 4,5 miliard dolarů
Podle nového výzkumu BIS Research se očekává, že globální trh s virtuálními elektrárnami bude mít do roku 2024 hodnotu 4,5 miliardy dolarů (přibližně 105 miliard korun). V současné době jsou USA dominantním trhem. Očekává se však, že v asijsko-pacifickém regionu bude tento trh na vzestupu.
Zpráva společnosti BIS Research vysvětluje, že růst trhu bude poháněn rostoucí afinitou ke snižování poptávky po elektrické energii a rostoucím zájmem o udržitelnou výrobu elektrické energie. Trh bude zejména stimulován vládami, které se rozhodnou využívat systémy obnovitelných zdrojů energie a akumulace elektrické energie.
„Decentralizovaná výroba, odezva na straně spotřeby a smíšená aktiva jsou hlavními technologiemi používanými poskytovateli řešení pro virtuální elektrárny pro optimalizaci sítě a agregaci decentralizovaných energetických zdrojů. V roce 2018 představovala virtuální elektrárna založená na technologii odezvy na straně spotřeby více než 60 % celkového trhu s virtuálními elektrárnami. Během prognózovaného období (do roku 2024) se očekává, že virtuální elektrárna založená na technologii smíšených aktiv bude vykazovat nejvyšší nárůst o 33,09 %,“ uvádí zpráva od BIS Research.
V roce 2018 byla Severní Amerika na čele trhu s obrovskou koncentrací na trhu v USA. Očekává se však, že v předvídaném období bude asijsko-pacifický region vzkvétat jako jeden z nejlukrativnějších trhů pro virtuální elektrárny.
Rostoucí poptávka po výrobě elektrické energie z obnovitelných zdrojů energie a slabá elektrizační soustava vedou k růstu trhu s virtuálními elektrárnami. Očekává se také, že regiony jako Jižní Amerika a Afrika budou vykazovat významné příležitosti pro růst virtuálních elektráren. Tento trend bude určen zvýšeným optimismem v ekonomických podmínkách těchto zemí.
Zdroj úvodní fotografie: Power Enginnering International
Mohlo by vás zajímat:
No proč ne? Když můžeme mít v blbákově virtuální elektroměry a tedy i virtuální spotřebu, tak někde jinde zase musí být virtuální výroba. Aby se to vykompenzovalo. Škoda jen, že tady tu virtuální spotřebu platíme reálnými penězi.
Reálnými penězi? Co to je? Já znám jen něco čemu se nějak říká (u nás třeba koruna) a tím se jakoby platí.
Někteří lidé dnes dokonce ještě věří, že jsou papírky v jejich peněžence kryty zlatem. Někteří si to myslí dokonce i o těch virtuálních v internetové bance.
A na co Vam bezi varna konvice? Na virtualni elektrinu, za kterou platite virtualnimi penezi?
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se