Domů
Elektromobilita
Audi ve Frankfurtu představí své elektrické SUV s dojezdem 500 km

Audi ve Frankfurtu představí své elektrické SUV s dojezdem 500 km

Audi oznámilo, že příští měsíc na autosalonu ve Frankfurtu představí plně elektrický e-tron quatro koncept. Bude se jednat o vůz s pohonem všech kol. Dle současných zpráv by měl koncept přijít do prodeje v roce 2018. 

Audi e-tron disponuje dojezdovou vzdáleností větší než 500 kilomentrů. Na tomto místě je dobré poznamenat, že evropské normy určování dojezdové vzdálenosti jsou mírnější než ty americké, což samozřejmě může v očích veřejnosti americké vozy lehce degradovat.

Například Tesla S 85D má podle amerického standartu EPA dojezdovou vzdálenost 435 kilometrů, kdežto v případě evropského NEDC (New European Driving Cycle) disponuje 530 kilometrovým dojezdem. Můžeme si tedy všimnout, že speciálně při srovnání Audi a Tesly má norma vliv na pořadí vítězů.

Audi se rovněž může pyšnit dosud nejnižším koeficientem odporu vzduchu v kategorii SUV, konrétně 0,25. Dále Audi nedávno oznámilo, že dodavatelem baterií pro jejich vozy budou společnosti LG a Samsung.

Konkurence pro Tesla Model X

Tesla Model X
Tesla Model X. Zdroj: www.teslamotors.com

Zveřejněný koncept od Audi se má podle všeho stát hlavním konkurentem mezi elektrickými SUV pro očekávaný sportovně laděný SUV s pohonem všech kol od Tesly, jež nese název Model X.

Tesla nyní usiluje o co nejrychlejší uvedení Modelu X na trh. Ve svém čtvrtletním dopise akcionářům začátkem srpna uvedla, že první dodávky tohoto modelu budou provedeny na podzim tohoto roku. Optimistické odhady hovoří dokonce o září.

Společně se svým dnes již legendárním modelem Tesla S plánuje automobilka letos dodat 50 až 55 tisíc elektromobilů. Jenom v minulém čtvrtletí přitom dodala 12 807 vozů.

Zdroj úvodní fotografie: electrek.co

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se