Domů
Akumulace energie
Australská těžařská firma kupuje bateriovou divizi týmu formule 1
Williams fomule 1
Zdroj: Williams Racing

Australská těžařská firma kupuje bateriovou divizi týmu formule 1

Australská těžařská společnost Fortescue Metals zaplatí 164 milionů liber (téměř pět miliard Kč) za převzetí bateriové divize týmu formule 1 Williams. Transakce má australskému podniku pomoci dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality. Informoval o tom server BBC.

Fortescue koupí britský podnik s názvem Williams Advanced Engineering (WAE) od firem Williams Grand Prix Engineering a EMK Capital. Předpokládá se, že transakce bude dokončena ještě v prvním čtvrtletí.

Společnost Fortescue uvedla, že s WAE už od začátku loňského roku spolupracuje na prototypu baterie pro velké nákladní automobily. Dodala, že letos představí podrobnosti o projektu elektrického vlaku,

Fortescue je čtvrtým největším producentem železné rudy na světě. Firma chce vývojem bateriových technologií omezit spotřebu nafty ve svých dopravních prostředcích a těžkých důlních zařízeních, poznamenala agentura Reuters.

WAE se po převzetí stane součástí divize společnosti Fortescue pro čistou energii. „Je to klíč k nalezení receptu, jak odstranit stroje poháněné fosilními palivy a jak se nahradit technologií s nulovými emisemi uhlíku,“ uvedl miliardář Andrew Forrest, který je zakladatelem Fortescue.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516