Domů
Akumulace energie
Chargepoint představil novou dobíjecí stanici Express Plus pro elektromobily
Ilustrační foto.

Chargepoint představil novou dobíjecí stanici Express Plus pro elektromobily

Nedávno založená firma Chargepoint na začátku měsíce šokovala veřejnost svou třídou rychlodobíjecích stanic. Nyní jsou již známy technické detaily nové dobíjecí stanice Chargepoint Express Plus. Společnost může se svým zařízením nebývale flexibilně reagovat na vývoj trhu s elektromobily.

Chargepoint vychází z domněnky, že budoucnost osobní přepravy stojí na těchto čtyřech pilířích: provázanosti, autonomii, sdílení a elektrifikaci. Jeho třída zařízení Express Plus jde této vizi vstříc.

Chargepoint Express Plus byl veřejnosti poprvé představen se dvěma typy standardizovaných adaptérů. Nicméně podle Chargepointu se jedná pouze o současný standard. Chargepoint počítá s nasazením u vozů Tesla, kde se nabíjecí příkon pohybuje kolem 100 kW, nejedná se pro ně však o skutečnou výzvu.

Současné vozy je stanice schopna dobíjet na hranici technických parametrů, se stejnou grácií si poradí i s náročnější Teslou 3, dokonce se počítá i s využitelností u elektrických nákladních vozidel a elektrobusů.

Stanice je dimenzována na budoucí požadavky

Vodiče těchto nových stanic byly rovněž dostatečně dimenzovány, mimo jiné integrovaným chlazením, které dovoluje průchod větším proudům. Příkon by se mohl pohybovat kolem 400 kW. Chlazením vodičů se rovněž prodlužuje životnost zařízení, jelikož nedochází k zbytečné degradaci vlivem vysokých teplot.

Chargepoint rovněž prohlašuje, v souvislosti s Tesla dobíjecí stanicí, že přidání bezdrátového dobíjení pro ně není přílišná technická výzva a stanice může být snadno vylepšena, pokud se začnou prodávat vozy, které bezdrátové nabíjení budou podporovat

Zdroj úvodní fotografie: electriccarsreport.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516