Domů
Akumulace energie
Siemens Energy dodá do Číny svou technologii na výrobu zeleného vodíku

Siemens Energy dodá do Číny svou technologii na výrobu zeleného vodíku

Společnost Siemens Energy uzavřela dohodu s čínskou společností Beijing Green Hydrogen Technology Development (BGH) o dodání zařízení na výrobu vodíku pro vodíkovou čerpací stanici. Ta se nachází v obvodě Jen-čching v Pekingu. Jedná se o jednu ze tří soutěžních zón Zimních Olympijských her v roce 2022. Technologie dodaná Siemensem má pomoci zajistit dodávky paliva pro hromadnou dopravu během a po uskutečnění her.

Megawattové zařízení na výrobu zeleného vodíku je první svého druhu, které Siemens Energy v Číně vybuduje. Dokončení projektu je naplánováno na květen 2021.

V srpnu minulého roku Siemens uzavřel memorandum o porozumění o spolupráci v oblasti vývoje technologií pro zelený vodík a jeho komplexního využití se společností State Power Investment Corporation Limited (SPIC). Ta je kontrolujícím akcionářem společnosti China Power International Development, mateřskou společností BGH. Projekt na výrobu zeleného vodíku je výsledkem úzké spolupráce mezi oběma společnostmi. Tu přitom obě strany chtějí i nadále rozvíjet.

„Dekarbonizace energetických systémů je výzvou, které musí čelit každá země. Siemens Energy je společností, které je schopná svým zákazníkům v tomto ohledu poskytnout významnou podporu – ať už se jedná o společnosti či státy. Propagování využívání a vývoje obnovitelného vodíku má pro Čínu velký význam pro vybudování moderní a čistější energetiky,“ uvedl Christian Bruch, výkonný ředitel Siemens Energy.

Vodík vyrobený v elektrolyzérech lze považovat za tzv. „zelený“ v případě, že energie spotřebovaná pro jeho výrobu pochází z obnovitelných zdrojů. Elektrolyzér Silyzer dodávaný Siemensem využívá technologii protonově vodivé membrány. Výhodou této technologie je krátká doba náběhu z pohotovostního režimu a velká flexibilnost. Ta zařízení umožňuje reagovat na proměnou výrobu obnovitelných zdrojů.

Zdroj úvodního obrázku: Siemens

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.