Domů
Akumulace energie
Sonnen má po ČEZu dalšího investora, investice již přesahují desítky mil. EUR

Sonnen má po ČEZu dalšího investora, investice již přesahují desítky mil. EUR

Německý start-up Sonnen (dříve Sonnenbatterie) získal po investici skupiny ČEZ prostřednictvím dceřiné společnosti Inven Capital další investici od GE Ventures, která je dceřinou společností General Electric. Sonnen do dnešního dne prodal přes 11 000 bateriových systému.

Do německého start-upu již investoři, včetně nově uvedeného GE, vložili podle Reuters desítky milionů EUR. V loňském roce ohlásila investici i česká energetická společnost ČEZ prostřednictvím Inven Capital.

Podle ředitele nového investora GE Ventures pomáhá Sonnen transformovat energetiku a zároveň svými produkty umožňuje svým zákazníkům spotřebu obnovitelné a cenově dostupné elektřiny.

„Společnost Sonnen napomáhá k transformaci energetického odvětví. Věříme ve stejnou vizi jako společnost Sonnen, a proto jsme opravdu nadšení z toho, že se můžeme stát partnerem projektu, který má poskytovat čistou a cenově dostupnou elektřinu.“

Jonathan Pulitzer, ředitel GE Ventures

Sonnen těží z domácího německého trhu, kde jsou pro zájemce o systémy skladování energie připraveny štědré dotace. Ty byly v loňském roce v ohrožení poté, co ministr Sigmar Gabriel zvažoval ukončení podpory, která již podle něj splnila účel nastartování celého odvětví.

Zdroj: sonnenbatterie.de

Po tlaku ze strany oborových organizací bude program pokračovat další tři roky, což je výrazně pozitivní správa pro Sonnen a ostatní výrobce bateriových systému.

Start-up Sonnen je v současné době s 11 000 prodanými kusy evropským lídrem v oboru a dále se rozvíjí například díky loňskému spuštění obchodovací platformy. Tu je v současné době možné využívat v Německu a Rakousku, ale podle představitelů společnosti bude koncem letošního roku spuštěna i v Itálii a USA.

Od listopadu loňského roku se do obchodovací platformy přihlásilo kolem 1500 zájemců, kteří mají možnost mezi sebou obchodovat a obchodovat přebytečnou elektřinu ze svých fotovoltaických elektráren.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.