Domů
Akumulace energie
Tesla Motors - výsledky za 1Q a výhled pro rok 2015

Tesla Motors - výsledky za 1Q a výhled pro rok 2015

Automobilka Tesla Motors, okolo které je v poslední době velmi rušno především kvůli představení akumulátorů PowerWall a PowerPack,  zveřejnila v minulém týdnu výsledky za první 3 měsíce roku 2015. V dopise akcionářům mimo jiné sdělila, že v roce 2015 již dodala 10 045 elektromobilů Model S (592 bylo prodáno na leasing), přičemž vyrobeno bylo 11 160 kusů.

I přes poměrně pěkná čísla hospodařila automobilka se ztrátou 154 milionů USD.

Plány v oblasti elektromobilů

Pro druhé čtvrtletí roku 2015 je plánována výroba 12 500 elektromobilů Model S a dodávka zákazníkům by se měla pohybovat mezi 10 – 11 tis. kusů. Celkově tesla předpokládá pro rok 2015 prodej 55 000 svých elektromobilů, přičemž do těchto čísel jsou počítány i plánované prodeje očekávaného SUV Model X, který by podle posledních prohlášení měl být uveden na trh ve třetím čtvrtletí roku 2015.

Tesla Model X. Zdroj: www.teslamotors.com

Dalším velmi očekávaným produktem z dílny Tesly je elektromobil Model 3, jehož cena by se měla pohybovat kolem 35 000 USD a měl by se tak stát levnější alternativou k dnes prodávaným modelům. Jeho představení má proběhnout začátkem roku 2016 a dodávky mají začít koncem roku 2017.

Továrna na baterie Gigafactory

Ke zvyšující se produkci elektromobilů se dále přidává značná poptávka po bateriích PowerWall a PowerPack. Dle prohlášení CEO Tesla Motors Elona Muska firma již obdržela objednávky na 38 000 baterií PowerWall a 2 500 baterií PowePack.

Tesla tedy již netrpělivě vyhlíží spuštění budované továrny na baterie zvané Gigafactory, která má zahájit provoz v roce 2016. ,,Mohli bychom použít Gigafactory pouze pro výrobu stacionárních akumulátorů (PowerWall a PowerPack). Ale potřebujeme dělat také automobily. O jejich produkci se stará továrna ve Fremontu. Elektromobily jsou pro nás prioritou, ale poptávka po stacionárních bateriích je prostě bláznivá….“ říká Elon Musk.

 

Zdroj úvodní fotografie: www.globalmotors.net

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.