Domů
Akumulace energie
Tesla představí na konci dubna hned dva nové produkty
Nové produkty společnosti Tesla

Tesla představí na konci dubna hned dva nové produkty

Příznivci automobilové značky Tesla již netrpělivě čekají na konec dubna, kdy má podle dosavadních informací Tesla představit nový produkt ve svém portfoliu. O to více se musí radovat nyní, protože Tesla oznámila, že má připraveny produkty dva. Doposud byla očekávána pouze jedna novinka a to akumulátor pro domácnost.

Jedná se o dva nové akumulátory, které budou oba uvedeny dne 30. dubna 2015. Zpráva o dvou produktech se přitom objevila teprve v úterý, kdy zprávu zveřejnil investorům Jeff Evanson, který je zodpovědný za vztahy s investory.

 

Baterie pro domácnost

Tesla již dříve oznámila, že chce vyrábět akumulátory pro domácnost, které mají v dnešní energetice velkou budoucnost. Na druhé straně, především u velkých energetických společností, vyvolávají velké obavy. Akumulátory budou párované se solárními elektrárnami od společnosti SolarCity. Ta má za cíl dodávat v roce 2020 akumulátory ke každé instalované fotovoltaice. Od toho si může Tesla hodně slibovat především proto, že SolarCity instaluje na obytné domy nejvíce fotovoltaických systémů v USA.

Podle analytiků ze společnosti GTM Research nás čeká velký posun v tom, jak v současné době funguje decentralizovaná energetika. V příštích několika letech je totiž možné od SolarCity očekávat kompletní produkt, který bude zahrnovat fotovoltaické panely, systém skladování energie a řízení její spotřeby.

Baterie pro stabilizaci sítě

Je zřejmé, že akumulátory pro domácnost znervózňují provozovatele elektrických soustav. Tesla ale podle některých zdrojů informací představí i akumulátory s velkou kapacitou, které budou určeny právě pro provozovatel elektrických soustav. Ty by pro ně mohly být jakési záchranné lano, díky kterému by mohly vzdorovat akumulátorům pro domácnost. Lépe by se mohli vyrovnat s proměnlivým výkonem obnovitelných zdrojů a zároveň by zvýšili spolehlivost elektrické soustavy.

Nechme se překvapit 30. dubna, kdy budou nové akumulátory představeny.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516