Domů
Elektromobilita
Vylepšená Tesla S se stává nejsvižnějším automobilem v historii automobilismu

Vylepšená Tesla S se stává nejsvižnějším automobilem v historii automobilismu

Vedení Tesly oznámilo, že Tesla S bude v případě zájmu ještě přiostřena. Ještě velkolepěji akcelerující „Ludicrous Tesla S“ (přívlastek je z anglického originálu „absurdní/směšný“) bude zvládat „stovku“ pod tři sekundy (na 60 mil za hodinu, což je přibližně 96,56 km/h, zrychlí za 2,8 sekundy).

Teslu tak v této klasické výzvě předčí pouze sedm sériově vyráběných aut. Jedná se ovšem o čistokrevné supersportovní automomobily, které vůbec nemohou konkurovat cenou. Rovněž nemá smysl porovnávat užitnou hodnotu jednotlivých kusů. Většina z nich pojme pouze 2 lidi, do žádného však neusadíte více jak 4 jedince. Do Tesly je možno dostat až 7 cestujících (samozřejmě na úkor zavazadlového prostoru, který u ostatních vozů stejně většinou prakticky chybí)!

Supersporty nemají při rozjezdu šanci

Tesla S jako jediná disponuje okamžitým zátahem motoru. Z toho důvodu nedá žádnému z konkurenčních vozů při zrychlení na 50 km/h šanci. Při rychlostech vyšších díky charakteru spalovacích motorů o své prvenství samozřejmě přijde. Nadšení diváků při rozjezdu na semaforech a případný potlesk tedy sklidí právě Tesla S i s případným početným osazenstvem vozu.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobil vypadl se dvěma lidmi uvnitř ze třetího patra. Na místě zemřeli
24. červen 2022, 12:40
Společně za jeden kabel. Praze pomůže s nabíječkami Škoda Auto a Pražská energetika
21. červen 2022, 10:55
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se