Vylepšená Tesla S se stává nejsvižnějším automobilem v historii automobilismu

DomůElektromobilitaVylepšená Tesla S se stává nejsvižnějším automobilem v historii automobilismu

Vedení Tesly oznámilo, že Tesla S bude v případě zájmu ještě přiostřena. Ještě velkolepěji akcelerující „Ludicrous Tesla S“ (přívlastek je z anglického originálu „absurdní/směšný“) bude zvládat „stovku“ pod tři sekundy (na 60 mil za hodinu, což je přibližně 96,56 km/h, zrychlí za 2,8 sekundy).

Teslu tak v této klasické výzvě předčí pouze sedm sériově vyráběných aut. Jedná se ovšem o čistokrevné supersportovní automomobily, které vůbec nemohou konkurovat cenou. Rovněž nemá smysl porovnávat užitnou hodnotu jednotlivých kusů. Většina z nich pojme pouze 2 lidi, do žádného však neusadíte více jak 4 jedince. Do Tesly je možno dostat až 7 cestujících (samozřejmě na úkor zavazadlového prostoru, který u ostatních vozů stejně většinou prakticky chybí)!

Supersporty nemají při rozjezdu šanci

Tesla S jako jediná disponuje okamžitým zátahem motoru. Z toho důvodu nedá žádnému z konkurenčních vozů při zrychlení na 50 km/h šanci. Při rychlostech vyšších díky charakteru spalovacích motorů o své prvenství samozřejmě přijde. Nadšení diváků při rozjezdu na semaforech a případný potlesk tedy sklidí právě Tesla S i s případným početným osazenstvem vozu.