Domů
Čistá mobilita
Hodnocení Tesly Model 3 se po aktualizaci software řešícím brzdy změnilo na doporučující

Hodnocení Tesly Model 3 se po aktualizaci software řešícím brzdy změnilo na doporučující

Vlivný americký časopis Consumer Reports po opakovaném testování změnil závěr své recenze elektromobilu Tesla Model 3 na doporučující. Po nových testech verze vozidla s upraveným software došlo k výraznému zkrácení brzdné dráhy, která byla nejvýznamnějším předmětem kritiky a příčinou zdrcujícího závěru. Velmi kladně byla hodnocena schopnost automobilky na reportované problémy reagovat.

Před dvěma týdny objevil testovací tým Consumer Reports zásadní nedostatky elektromobilu Tesla Model 3, jedním z nich byl právě slabý brzdný účinek, který nedosahoval ani hodnot velkého naloženého pickupu. Na autě bylo ovšem vyzdviženo i mnoho pozitiv.

Model 3 a jeho úspěšnost je pro automobilku Tesla zásadní. Na jeho prodejích stojí ziskovost společnosti, která v současné době trpí  problémy, ať už se jedná o účast vozů na různých nehodách, zpožďování výroby nebo unikající informace o problémech s financováním.

Updatem software vozu došlo k takovému zlepšení, že časopis mohl změnit svůj dva týdny starý závěr na doporučující. I přes svou spokojenost ovšem nemohl pominout velký aerodynamický hluk, příliš tuhé řízení a nepohodlná zadní sedadla.

Schopnost Tesly reagovat na problémy a najít řešení je obdivuhodná

I samotný Elon Musk oceňuje precizní zpětnou vazbu, na jejímž základě se nedostatky odstranily. S novou verzí softwaru by mělo dojít i ke zlepšení nedostatků s řízením vozu a celkového komfortu při jízdě.

Po novém otestování dosahovala Tesla brzdných parametrů, které uvádí specifikace. Elon Musk minulý týden tvrdil, že s novou verzí softwaru by výsledné hodnoty měly specifikaci ještě předčit.

Schopnost Tesly provést update softwaru , který může zlepšit jízdní vlastnosti, bez nutnosti navštívit servis velmi kladně ocenil i ředitel časopisu Jake Fisher.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se