Domů
Čistá mobilita
Hodnocení Tesly Model 3 se po aktualizaci software řešícím brzdy změnilo na doporučující

Hodnocení Tesly Model 3 se po aktualizaci software řešícím brzdy změnilo na doporučující

Vlivný americký časopis Consumer Reports po opakovaném testování změnil závěr své recenze elektromobilu Tesla Model 3 na doporučující. Po nových testech verze vozidla s upraveným software došlo k výraznému zkrácení brzdné dráhy, která byla nejvýznamnějším předmětem kritiky a příčinou zdrcujícího závěru. Velmi kladně byla hodnocena schopnost automobilky na reportované problémy reagovat.

Před dvěma týdny objevil testovací tým Consumer Reports zásadní nedostatky elektromobilu Tesla Model 3, jedním z nich byl právě slabý brzdný účinek, který nedosahoval ani hodnot velkého naloženého pickupu. Na autě bylo ovšem vyzdviženo i mnoho pozitiv.

Model 3 a jeho úspěšnost je pro automobilku Tesla zásadní. Na jeho prodejích stojí ziskovost společnosti, která v současné době trpí  problémy, ať už se jedná o účast vozů na různých nehodách, zpožďování výroby nebo unikající informace o problémech s financováním.

Updatem software vozu došlo k takovému zlepšení, že časopis mohl změnit svůj dva týdny starý závěr na doporučující. I přes svou spokojenost ovšem nemohl pominout velký aerodynamický hluk, příliš tuhé řízení a nepohodlná zadní sedadla.

Schopnost Tesly reagovat na problémy a najít řešení je obdivuhodná

I samotný Elon Musk oceňuje precizní zpětnou vazbu, na jejímž základě se nedostatky odstranily. S novou verzí softwaru by mělo dojít i ke zlepšení nedostatků s řízením vozu a celkového komfortu při jízdě.

Po novém otestování dosahovala Tesla brzdných parametrů, které uvádí specifikace. Elon Musk minulý týden tvrdil, že s novou verzí softwaru by výsledné hodnoty měly specifikaci ještě předčit.

Schopnost Tesly provést update softwaru , který může zlepšit jízdní vlastnosti, bez nutnosti navštívit servis velmi kladně ocenil i ředitel časopisu Jake Fisher.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.