Domů
Čistá mobilita
LG Chem bude výhradním dodavatel baterií pro elektromobily Lucid Motors

LG Chem bude výhradním dodavatel baterií pro elektromobily Lucid Motors

Jihokorejská společnost LG Chem oznámila, že bude exkluzivním dodavatelem baterií pro elektromobily amerického výrobce elektromobilů Lucid Motors, jenž plánuje start produkce svého luxusního sedanu Lucid Air ke konci roku 2020. Jedná se o přímeho konkurenta automobilů Tesla.

Tento jihokorejský producent baterií pro elektromobily, mezi jehož zákazníky patří i společnosti jako General Motors a Volkswagen, bude dodávat baterie válcovitého tvaru pro vůz  Lucid Air od poloviny tohoto roku do roku 2023, jak zaznělo v oficiálním prohlášení.

LG Chem veřejnosti neodhalila rozsah ani hodnotu zakázky a tyto informace zůstávají pouze v rámci dohody se společností Lucid Motors.

Společnost LG Chem by podle prohlášení měla posunout konkurenceschopnost vozu Lucid Air značně kupředu, jelikož dodávané baterie by díky své hustotě energie měly Lucid Air posunout na špičku ve své třídě, co se dojezdové vzdálenosti týče. Tento údaj je pro potenciálního dnešního spotřebitele velmi důležitý a laťka není v podobě vozů Tesla posazena úplně nízko.

Konkurence pro Teslu z kategorie luxusních vozů

Společnosti Lucid Motors se prezentuje příslibem luxusních vozů. Samotný model Air bude přímým konkurentem Modelu S od Tesly. Mělo by se jednat o vůz velmi prostorný a působící vzdušným dojmem, jak již sám název evokuje.

Podle oficiálních stránek společnosti by měla dojezdová vzdálenost Lucidu Air překročit hodnotu 650 kilometrů na jedno nabití.

Zdroj úvodní fotografie: lucidmotors.com.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se