Domů
Čistá mobilita
Největší německá továrna na baterie pro elektromobily začíná získávat obrysy

Největší německá továrna na baterie pro elektromobily začíná získávat obrysy

Plány největší německé továrny na výrobu baterií pro elektromobily v Kaiserslauternu pokročily poté, co se německý výrobce automobilů Opel zavázal investovat 2 miliardy eur. Plán je do roku 2024 vyrábět celkem 500 000 baterií ročně. S informací přišlo německé ministerstvo energetiky.

Německý automobilový výrobce Opel, součást francouzské skupiny PSA, plánuje od roku 2024 vyrábět až 500 000 baterií pro elektromobily ročně. Opel hodlá do továrny investovat celkem 2 miliardy eur (50 miliard korun).

Nová továrna, která vyroste u německého Kaiserslauternu, je společný projekt společnosti Opel a Saft, vlastněné společností Total. V nové továrně má probíhat výroba nových lithium-iontových bateriových článků, jejichž vývoj a výzkum probíhá v továrně společnosti Saft ve francouském Nersac.

Úspěch v Nersacu by spustil investice do velkých výrobních továren v severním francouzském regionu Hauts-de-France . Počáteční výroba by se měla pohybovat na 8 GWh ročně, ale postupně má růst až na 24 GWh ročně.

Celková výrobní kapacita je stanovena na 48 GWh ročně do roku 2030. To odpovídá 1 milionu baterií ročně, což je přibližně 10 až 15 % evropského trhu, jak uvedla společnost Total. Odhaduje se, že evropský trh s bateriemi pro elektromobily dosáhne v roce 2030 přibližně 400 GWh. To je 15násobek současných potřeb, což odpovídá více než 7 milionům elektromobilů.

Evropská komise v prosinci schválila státní podporu ve výši 3,2 miliardy eur (80 miliard korun) pro panevropský výzkumný a inovační projekt ve všech segmentech výrobního řetězce baterií. Továrna v Kaiserslauternu očekává, že z těchto prostředků EU a ze státních prostředků obdrží 1,3 miliardy eur (33 miliard korun).

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.