Domů
Elektrárny v Evropě
Iberdrola vybrala společnosti pro údržbu svých 4,5 GW větrných elektráren, zaplatí 110 mil. €

Iberdrola vybrala společnosti pro údržbu svých 4,5 GW větrných elektráren, zaplatí 110 mil. €

Španělská společnost Iberdrola vybrala vítěze soutěže o údržbu svých větrných zdrojů na Iberském poloostrově na následující dva až tři roky. Vítězi, kteří si rozdělí celkem 110 mil. €, jsou dvě největší společnosti v oboru – Vestas a Siemens Gamesa.

Iberdrola vypsala zakázku přes dceřinou společnost Iberdrola renovables energia S.A.U. a zahrnula do ní údržbu většiny svých větrných parků, které vlastní ve Španělsku a Portugalsku. Celková vysoutěžená cena 110 mil. € zahrnuje rozlišné servisní služby v závislosti na typu větrné elektrárny a jejím stáří. Jedná se o dvou až tříleté kontrakty.

Vítězi tendru, který trval šest měsíců, jsou dva největší výrobci větrných elektráren – Vestas, který vysoutěžil údržbu 2190 MW instalovaného výkonu, a Siemens Gamesa, kterému připadlo 1265 MW. Zbylý výkon je rozdělen mezi menší, převážně lokální hráče. Konkrétně baskické společnosti Ingeteam a Tamoin s vysoutěženými 233 a 421 MW. Galicijská IM Future bude provádět údržbu na 218 MW a portugalská Efacec  97 MW.

Smlouvy jsou rozděleny do dvou skupin, takzvaný riskservice, jehož smlouva je tříletá a základní servis na dva roky. Riskservice obsahuje kromě obvyklých procedur preventivní a částečně opravy, spotřební a náhradní díly a případnou výměnu olejů.

Úvodní fotografie: Část větrné turbíny Siemens, zdroj: Siemens

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se