Domů
Elektrárny v Evropě
V Británii začnou s výstavbou 300MW elektrárny na štěpku

V Británii začnou s výstavbou 300MW elektrárny na štěpku

Po více než sedmi letech od schválení začne nedaleko anglického Middlesbrough výstavba biomasové elektrárny Teesport o výkonu 300 MW. Plánované náklady na výstavbu by se měly vyšplhat na 650 milionů liber (20 mld. Kč).

Již v roce 2009 dala labouristická vláda souhlas s výstavbou nové elektrárny spalující pouze biomasu, která měla patřit k největším svého druhu na světě.

Po mnoha komplikacích oznámila společnost MGT Power, že konstrukční práce na hlavních technologických celcích začnou ještě v průběhu letošního roku.

„Nemůžeme se dočkat spuštění stavebních prací na elektrárně, která, jak věříme, bude znamenat obrovský úspěch pro celé Middlesbrough. Tento projekt musel od svého počátku překonat mnoho překážek, přesto se nám ho podařilo dovést až do fáze výstavby i přesto, že jsme se nacházeli ve velmi složitém ekonomickém prostředí,“ prohlásil výkonný ředitel MGT Ben Elsworth.

Štěpka z USA, financování pomocí CfD

Elektrárna by po svém dokončení měla být schopna vyrábět 2,3 TWh elektrické energie ročně (neboli pokrýt spotřebu 600 000 domácností).

Palivem pro elektrárnu bude dřevní štěpka, jejíž spotřeba bude  2,5 milionu tun ročně. Většina štěpky bude dovážena z východního pobřeží USA.

Pro smysluplný ekonomický provoz elektrárny Teesport byl zajištěn contract for difference (CfD) ve výši 125 liber za MWh (3907 Kč/MWh).

Obnovitelné zdroje přinášejí pracovní příležitosti

V průběhu výstavby elektrárny, která vyroste na souměstí Middlesbrough, Billinghamu a Redcara, vznikne až 600 nových pracovních míst. Po dokončení elektrárny, které je plánováno na rok 2020, bude v elektrárně zaměstnáno 100 pracovníků.

Společně s MGT se na výstavbě budou podílet také Samsung C&T UK, britská divize jihokorejského Samsungu a španělská Tecnicas Reunidas SA, která bude zodpovědná za samotný návrh, inženýrské a konstrukční práce.

Zdroj úvodního obrázku: wikimedia.org

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Peppa
13. srpen 2016, 21:13

To je ale prasárna, vozit štepku přes oceán!

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516