Domů
Elektrárny v Evropě
V Londýně vyroste největší evropská plovoucí fotovoltaická elektrárna

V Londýně vyroste největší evropská plovoucí fotovoltaická elektrárna

V Londýně začala instalace největší plovoucí fotovoltaické elektrárny v Evropě. Jedná se o projekt vodárenské společnosti Thames Water, která si stanovila ambiciózní cíl – do roku 2020 chce pokrýt třetinu spotřeby elektřiny z vlastních obnovitelných zdrojů energie.

Loni v říjnu jsme informovali o výstavbě největší plovoucí fotovoltaické elektrárny v Evropě. Šlo o manchesterský projekt s 12 000 panely a výkonem 3 MW. Novým evropským lídrem se brzy stane londýnský projekt s 23 000 panely a výkonem 6,3 MW.

Společnost Thames Water ve svém prohlášení oznámila zahájení prací na nádrži Queen Elizabeth II, která má vodní hladinu o výměře 128,3 hektarů. Přibližně desetina bude pokryta fotovoltaickými panely.

„Zvýšení udržitelnosti je nedílnou součástí naší dlouhodobé strategie a tento inovativní projekt nás posouvá o krok blíž k dosažení našeho cíle. Jde o správnou věc pro naše zákazníky, pro naše akcionáře, a co je nejdůležitější, pro životní prostředí.“

Angus Berry, manažer energetiky v Thames Water

Loni OZE pokryly 12,5 % spotřeby Thames Water

Na výstavbu elektrárny bude potřeba 61 000 plováků a 177 kotev, které se vytvoří plovoucí platformu pro fotovoltaické panely. Po dokončení by měla elektrárna ročně vygenerovat 5,8 GWh elektrické energie, což by stačilo na pokrytí roční spotřeby přibližně 1800 domácností.

Thames Water se snaží snížit závislost na síti a tak si stanovila za cíl pokrýt 33 % spotřeby z vlastních obnovitelných zdrojů. V loňském roce OZE vyrobily 12,5 % požadovaného množství elektřiny, což představuje 4% nárůst oproti předcházejícímu roku. Thames Water má aktuálně instalovány fotovoltaické panely ve 41 lokalitách.

Zdroj úvodní fotografie: Thames Water

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.