Domů
Elektřina
Britská vláda neuspěla s projektem podpory CCS za 100 milionů liber

Britská vláda neuspěla s projektem podpory CCS za 100 milionů liber

Podle nové zprávy britského kontrolního úřadu National Audit Office (NAO) vláda Spojeného království bez výsledků vynaložila 100 milionů liber (zhruba 3,1 mld. Kč) na podporu rozvoje technologie CCS. Tamní vláda tak neuspěla ani ve svém druhém pokusu podpořit rozvoj této technologie v zemi.

Technologie Carbon Capture and Storage (CCS) by mohla v budoucnu přispět k omezení emisí CO2 z elektráren ve Spojeném království, a pomoci tak zemi dosáhnout vytyčených cílů v oblasti klimatické politiky. Britská vláda se již dříve pokoušela podpořit rozvoj technologie v zemi projektem za 68 milionů liber, který nebyl úspěšný.

Tamní Ministerstvo obchodu, energetiky a průmyslu se však po prvním nezdaru pokusilo opětovně nastartovat rozvoj CCS v zemi. Podle NAO nicméně vynaložených 100 milionů liber nepřineslo očekávané výsledky.

„Ministerstvo se nyní již dvakrát pokusilo nastartovat CCS ve Spojeném království, ale stále zde nejsou žádné příklady fungující technologie. Bezesporu existuje řada těžkých úkolů při zavádění CCS, ale ministerstvo čelilo nesnadnému úkolu kvůli tomu, jak vedlo poslední výběrové řízení.“

Amyas Morse, vedoucí Národního kontrolního úřadu

Ministerstvo se nyní podle Morse musí poučit z této zkušenosti, pokud má mít šanci zajistit vybudování prvních zařízení CCS v blízké budoucnosti. Ministerstvo však podle mluvčího rozvoji technologie zachytávání a uskladnění CO2 dveře nezavřelo, ale musela být učiněna rozhodnutí za účelem řízení vládních výdajů a ochrany výše účtů spotřebitelů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.