Automobilka Tesla Motors, okolo které je v poslední době velmi rušno především kvůli představení akumulátorů PowerWall a PowerPack,  zveřejnila v minulém týdnu výsledky za první 3 měsíce roku 2015. V dopise akcionářům mimo jiné sdělila, že v roce 2015 již dodala 10 045 elektromobilů Model S (592 bylo prodáno na leasing), přičemž vyrobeno bylo 11 160 kusů.

I přes poměrně pěkná čísla hospodařila automobilka se ztrátou 154 milionů USD.

Plány v oblasti elektromobilů

Pro druhé čtvrtletí roku 2015 je plánována výroba 12 500 elektromobilů Model S a dodávka zákazníkům by se měla pohybovat mezi 10 – 11 tis. kusů. Celkově tesla předpokládá pro rok 2015 prodej 55 000 svých elektromobilů, přičemž do těchto čísel jsou počítány i plánované prodeje očekávaného SUV Model X, který by podle posledních prohlášení měl být uveden na trh ve třetím čtvrtletí roku 2015.

Tesla Model X. Zdroj: www.teslamotors.com
Tesla Model X. Zdroj: www.teslamotors.com

Dalším velmi očekávaným produktem z dílny Tesly je elektromobil Model 3, jehož cena by se měla pohybovat kolem 35 000 USD a měl by se tak stát levnější alternativou k dnes prodávaným modelům. Jeho představení má proběhnout začátkem roku 2016 a dodávky mají začít koncem roku 2017.

Továrna na baterie Gigafactory

Ke zvyšující se produkci elektromobilů se dále přidává značná poptávka po bateriích PowerWall a PowerPack. Dle prohlášení CEO Tesla Motors Elona Muska firma již obdržela objednávky na 38 000 baterií PowerWall a 2 500 baterií PowePack.

Tesla tedy již netrpělivě vyhlíží spuštění budované továrny na baterie zvané Gigafactory, která má zahájit provoz v roce 2016. ,,Mohli bychom použít Gigafactory pouze pro výrobu stacionárních akumulátorů (PowerWall a PowerPack). Ale potřebujeme dělat také automobily. O jejich produkci se stará továrna ve Fremontu. Elektromobily jsou pro nás prioritou, ale poptávka po stacionárních bateriích je prostě bláznivá….“ říká Elon Musk.

 

Zdroj úvodní fotografie: www.globalmotors.net

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *