Domů
Elektřina
Katedra elektroenergetiky při VŠB - TU pořádá ve dnech 8. až 10. června 2022 již 22. konferenci EPE 2022
Zdroj: EPE 2021, VŠB TU

Katedra elektroenergetiky při VŠB - TU pořádá ve dnech 8. až 10. června 2022 již 22. konferenci EPE 2022

Konference EPE 2022 se soustřeďuje na klíčové otázky současné energetiky a silnoproudé elektrotechniky, které vyplývají jak z technických tak ekonomických potřeb energetických subjektů. Konference tak vytváří půdu pro výměnu cenných informací, prostor pro diskuze, navazování kontaktů a společenská setkání pracovníků průmyslu, školství a výzkumných pracovišť.

Historie konference sahá do 90. let minulého století. Od roku 2003 je konference střídavě pořádána VŠB-TUO a VUT v Brně a od roku 2016 i ČVUT v Praze. Technickým garantem konference EPE je prestižní Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), který má více než 350 000 členů ze 150 zemí světa. Sborníky konferencí EPE jsou evidovány v databázích Web of Science, SCOPUS a IEEE Explore. Předpokládáme, že i sborník plánované konference bude do těchto prestižních databází zařazen.

Zaměření konference by se dalo charakterizovat následujícími tématy: provoz elektrizační soustavy, spolehlivost a bezpečnost, elektrárny, řízení elektrizační soustavy, systémy vytápění, elektrotechnologie, akumulace energie, přenos a distribuce elektrické energie, chytré sítě / města / technologie, obnovitelné zdroje elektrické energie, elektrické světlo, diagnostika a údržba, elektrické stoje, přístroje a pohony, výkonová elektronika, elektrické ochrany, informační systémy, vzdělávání v energetice. Součástí konference je i odborná exkurze.

Další informace jsou dostupné na http://www.epe-conference.eu.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Státu by se teď hodilo mít ČEZ pod pevnou kontrolou, říká ředitel ANDE Jiří Gavor
24. červen 2022, 05:30
HN: RWE pozastavila prodej zásobníků plynu v ČR, zájem měl jen EPH
24. červen 2022, 05:07
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Rejpal
31. březen 2022, 19:05

Takových konferencí o energetice už bylo a neměly žádný dopad, dokud budou lidé volit diletanty tak nemají žádné konference cenu.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se