Domů
Elektřina
Německo také staví svoji "Gigafactory" na baterie

Německo také staví svoji "Gigafactory" na baterie

I Německá spolková republika si uvědomuje, že trh s bateriemi bude brzy hrát v energetice jednu z klíčových rolí. Proto se rozhodla postavit svoji „Gigafactory„. Jako roční cíl si klade produkci až 80 milionů lithium-iontových baterií.

Tato továrna se buduje ve městě Karlstein v Německém Bavorsku a měla by to být největší továrna na baterie v Evropě, která bude také z jedna z největších na světě, na základě dnešních výrobních kapacit.  Společnost BMZ plánuje investovat kolem 45 milionů euro na rozšíření výrobních kapacit do roku 2020.

Na začátku února tohoto roku společnost zahájila výstavbu nového výrobního závodu v průmyslové zóně „Zeche Gustav“, který bude na ploše 55 000 metrů čtverečních. V současné době provozovaná továrna na jmenovaném místě má rozlohu 12 000 metrů čtverečních.

Roční produkce továrny bude 5 GWh článků

Po jeho uvedení do provozu, bude zařízení ročně produkovat, jak je již uvedeno výše, až 80 miliónů lithium-iontových baterií v širokém rozmezí velikostí. Celková výrobní produkce článků nové stavby by měla dosáhnout přibližně 5 GWh ročně, odtud také název „Gigafactory“.

Výkonný ředitel Sven Bauer ze společnosti BMZ, říká, že pokud všechno půjde podle plánu, tak by měla nová továrna vytvořit až 1 500 nových pracovních míst. Firma celkově staví čtyři výrobní závody a dva nové sklady.  První dvě budovy by měly být uvedeny do provozu již v průběhu roku 2015.

Pro srovnání: americká Gigafactory budovaná společnostmi Tesla Motors a Panasonic která má být částečně uvedena do provozu příští rok, bude v plném provozu (od roku 2020) produkovat ročně 35 GWh článků.

Česká republika také nezůstává pozadu. V nedávné době potvrdil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zájem ČR o vybudování továrny pro automobilku Tesla.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.