Domů
Elektřina
Sonnen expanduje na zahraniční trhy, veřejná nabídka akcií by mohla přijít již ve 2017

Sonnen expanduje na zahraniční trhy, veřejná nabídka akcií by mohla přijít již ve 2017

Společnost Sonnen, která je lídrem německého trhu systémů pro skladování elektrické energie v domácnostech, by již v roce 2017 mohla přijít s první veřejnou nabídkou akcií. Tento krok má společnosti, ve které vlastní podíl skrze dceřinou společnosti Inven Capital Skupina ČEZ, pomoci s rozvojem dalších služeb.

Sonnen byla založena v roce 2010 v Bavorsku ještě pod původním názvem Sonnenbatterie. Tento rok společnost prodala již svoji 10 000. baterii a získává další investory před potenciální první veřejnou nabídkou akcií (Initial Public Offering – IPO). Společnost podle svého zakladatele Christopha Ostermanna získala tento podzim v přepočtu 2 miliardy korun od nových investorů, kterými jsou Envision Energy a Thomas Putter, bývalý předseda Allianz Capital Partners. Již dříve oznámila investici GE Ventures.

Sonnen shání prostředky na rozvoj svého modelu „virtuálního dodavatele“ v globálním měřítku se snahou ukrojit si část z potenciální zákaznické klientely konkurenčního řešení Tesla Powerwall a zároveň konkurovat konvenčním výrobcům elektřiny, tvrdí Ostermann.

Virtuální platforma společnosti spojuje jednotlivé majitele solárních baterií, aby jim umožnila sdílet energii a zároveň ji nabídla provozovatelům přenosových soustav pro uchování rovnováhy v síti.

Majitelé Sonnen baterií, kteří se do virtuální platformy „SonnenCommunity“ zaregistrují, mohou obchodovat elektřinu za zhruba 23 eurocentů za kilowatthodinu (6,21 korun), tedy méně než je současná průměrná cenu elektřiny, která s pohybuje okolo 30 eurocentů/kWh (8,11 korun).

USA, Austrálie, Velká Británie a Itálie

Sonnen přidala USA, Austrálii, Velkou Británii a Itálii jako své domácí trhy a již přijala mezinárodní standardy účetního výkaznictví. K nabídce akcií by mohlo dojít v Německu nebo Spojených státech a Ostermann předpokládá, že již v horizontu jednoho či dvou let.

Envision Energy, jež je druhým největším čínským výrobcem větrných turbín, se začala orientovat také na řízení energetických sítí a pomůže Sonnen v software expertize v síťovém plánování, řekl Ostermann. GE Ventures, další z investorů, Sonnen rovněž pomůže v oblasti technologií.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
ERÚ chystá radikální změnu v účtování elektřiny
7. srpen 2022, 23:01
Analytici očekávají, že ČEZ za pololetí násobně vzrostou tržby i zisk
7. srpen 2022, 06:40
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se