Bloomberg: Čínský výrobce autobaterií CATL chce investovat v Mexiku

ČTK
18. červenec 2022, 14:10
Bez komentáře
bloomberg-cinsky-vyrobce-autobaterii-catl-chce-investovat-v-mexiku

Čínský výrobce baterií pro elektromobily Contemporary Amperex Technology (CATL) zvažuje nejméně dvě místa v Mexiku, odkud by z nového závodu dodával baterie automobilkám Tesla či Ford. S odvoláním na obeznámené zdroje, podle kterých čínský podnik uvažuje o investici až za pět miliard dolarů (121,4 miliardy Kč), o tom dnes informovala agentura Bloomberg.

Ve hře je podle zdrojů dvojice měst Ciudad Juárez ve státě Chihuahua a Saltillo ve státě Coahuila. Obě se nacházejí v blízkosti hranic s americkým státem Texas.

První z uvedených měst je poblíž přístavu San Jerónimo-Santa Teresa, což je vstupní brána do Nového Mexika. To by umožnilo obejít hraniční přechody v Texasu, který je domovem nové továrny i sídla společnosti Tesla. V posledních měsících však tento stát přijal opatření, která zkomplikovala přepravu a vstup do USA. Guvernér Texasu Greg Abbott v dubnu zvýšil kontroly komerčních vozidel, což odůvodnil tím, že chce potlačit imigraci a nelegální obchod s drogami.

Největší světový výrobce baterií pro elektromobily také zvažuje rozdělení svých investic do dvou lokalit – jedna by byla v Mexiku a druhá v USA, uvedly zdroje. Koneční rozhodnutí podle nich ještě nepadlo a výše investice je zatím otevřená.

Společnost CATL se opírá o strategický tlak Číny na výrobu elektromobilů a těží z prudkého nárůstu poptávky po nich. Podnik v roce 2018 vstoupil na burzu, ovládá více než 30 procent světového trhu s bateriemi pro elektromobily.

Komentáře (0)

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

Přihlásit se