Domů
Elektromobilita
Čína souhlasila s oddálením kvót pro podíl prodejů elektromobilů

Čína souhlasila s oddálením kvót pro podíl prodejů elektromobilů

Čína se dohodla se zástupci německých automobilek na kompromisu ohledně kvót na dodávky elektromobilů. Původní termín realizace k roku 2018 byl posunut o další rok. Jedná se o kompromisní řešení, které je pro obě jednající strany přívětivé a po překlenutí této počáteční fáze Čína plánuje dosáhnout svých původních cílů.

Čína souhlasila s oddálením 8% kvóty pro zastoupení  elektrických a hybridních vozidel na rok 2019. Tento ústupek byl oznámen německým výrobcům automobilů, kteří mají v plánu na tento největší světový trh ještě více expandovat.

V návrhu podaném v září loňského roku se čínští političtí představitelé usnesli, že 8 % prodaných aut každého výrobce na čínském trhu musí být zastoupeno elektromobily a hybridními vozy, což vyvolalo jistou míru nevole jak na straně místních, tak i zahraničních výrobců.

Šibeniční termíny byly posunuty

Po schůzce s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Berlíně čínský premiér oznámil, že řešení pro realizaci kvót bylo nalezeno, žádné detaily však nebyly uvedeny.

Po vyjednávání mezi Čínou a zástupci německého automobilového průmyslu byly obě strany uspokojeny. Šibeniční termíny byly modifikovány, přičemž z hlediska horizontu několika let bude podíl automobilů plně kompenzován. Problémem realizace původního požadavku ze strany Číny je mimo jiné nutnost výstavby výrobních kapacit.

Součástí kompromisního návrhu je odložení plnění kvót počtu elektromobilů na pozdější termíny. V praxi to znamená, že němečtí výrobci budou mít více času na dodatečné splnění kvóty, přičemž se vyhnout penalizacím za jejich neplnění v původním velice brzkém termínu.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobilů na českém trhu přibývá. K dobíječkám míří víc aut, nabíjení zdražuje
8. srpen 2022, 12:20
Nejrychlejší a nejdražší Tesla. Model S a X Plaid míří do Česka, berany jim nechybí
3. srpen 2022, 14:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se