Domů
Elektromobilita
Čínská automobilka Geely investuje do továrny na baterie v Číně v přepočtu 101 miliard Kč
Čínský elektromobil Geely EC7 EV. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Geely_EC7_EV.jpg

Čínská automobilka Geely investuje do továrny na baterie v Číně v přepočtu 101 miliard Kč

Elektromobilita
Bez komentáře
15. březen 2021, 16:10
ČTK

Čínská automobilka Geely, která stejně jako švédský výrobce osobních aut Volvo Cars patří do skupiny Zhejiang Geely Holding, postaví ve městě Kan-čou na východě Číny závod na výrobu baterií do elektromobilů. Do projektu investuje 30 miliard jüanů (101,3 miliardy Kč), informovaly dnes místní úřady. Zhejiang má také skoro desetiprocentní podíl v německé automobilce Daimler.

Plánovaná kapacita baterií vyrobených za rok má činit 42 gigawatthodin (GWh). Automobilka Geely, která soupeří s čínskými automobilkami Great Wall a Nio, už dříve investovala do výrobce baterií Farasis, který sídlí v Kan-čou, připomíná agentura Reuters.

Dnešnímu oznámení plánovaného závodu předcházelo v lednu zveřejnění několika partnerství, s jejichž pomocí se chce Geely stát předním výrobcem elektrických vozů na zakázku a poskytovatelem inženýrských služeb.

Ilustrační foto

S čínským internetovým vyhledávačem Baidu pak automobilka vyvíjí samořízený elektrický vůz. V partnerství s tchajwanským Foxconnem má Geely v plánu ostatním automobilkám nabízet smluvní výrobu aut. Společný podnik bude automobilkám poskytovat rovněž poradenství v oblasti technologií pro elektromobily. Geely se dohodla i s technologickou firmou Tencent, s níž bude vyvíjet chytré palubní desky a testovat samořízená auta.

Vláda v Pekingu v reakci na znečištěné ovzduší výrazně podporuje automobily s alternativním pohonem, v Číně označované jako NEV (New Energy Vehicles). Strategie vlády podpořila zájem technologických společností a investorů.

Peking odhaduje, že do roku 2025 se budou elektromobily na celkovém prodeji aut v Číně podílet asi z 20 procent. Loni to bylo asi pět procent.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobilů na českém trhu přibývá. K dobíječkám míří víc aut, nabíjení zdražuje
8. srpen 2022, 12:20
Nejrychlejší a nejdražší Tesla. Model S a X Plaid míří do Česka, berany jim nechybí
3. srpen 2022, 14:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se