Domů
Elektromobilita
Které americké státy jsou nejvhodnější pro vlastníky Tesly?
Tesla Model S 70D 2016 v Tesla Store Göteborg, foto: Tomáš Jirka

Které americké státy jsou nejvhodnější pro vlastníky Tesly?

Vlastnit Teslu již dnes není utopií. I dojezdovou vzdáleností se mnohdy blíží dojezdu na jednu klasickou nádrž konvenčního vozu. Ekonomičnost a další výhody pramenící z vlastnictví Tesly, případně jiného elektromobilu, jsou ovšem závislé na lokalitě. Mezi nejvhodnější lokality v USA patří státy Kalifornie, Florida, Nevada, Maryland, Colorado a Tennessee.

V některých státech není ani možné si auto prohlédnout kvůli absenci showromů, jiné státy zakazují její zaslání. V tomto případě je třeba cestu pečlivě naplánovat kvůli dobíjení. V mnohých státech chybí možnosti servisování a ne všude je dostatečný počet dobíjecích stanic, rovněž počty stanic Tesla Superchargers se liší.

Od vyhrazených pruhů až po finanční pobídky

Některé státy naopak elektromobily podporují například finančními pobídkami, možností využívání vyhrazených pruhů a slevách na dani. Mezi 6 nejpřívětivějších amerických států patří:

 • Kalifornie: 43 Superchargerů, rozšířená infrastruktura dobíjecích stanic třetích stran, využívání vyhrazených pruhů při jedné osobě v autě. Dále rovněž jednoduchý nákup, slevy na daních pro firmy a slevy na dobíjení přes noc. Z čistě elektrochemického hlediska přeje lithiových bateriím i tamější teplé podnebí.
 • Florida: Největší veřejná síť dobíjecích stanic v zemi, 14 Superchargerů, využití vyhrazených pruhů a nízké ceny elektrické energie.
 • Nevada: Vybraná veřejná parkovací místa zdarma, slevy pro bobíjení elektromobilu a samozřejmě přítomnost Gigafactory.
 • Maryland: Rozsáhlá dobíjecí síť, levná elektřina, využívání vyhrazených pruhů a dotace 3000 dolarů.
 • Colorado: Dotace 5000 dolarů a osvobození od daně, nízké ceny energií.
 • Tennessee: Nízké ceny energie, rozšířená síť dobíjecích stanic a již obvyklá možnost využití vyhrazených pruhů.
 • Úvodní fotografie: Tomáš Jirka

  Komentáře

  (0)

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
  Vyžadované informace jsou označeny *
  Pravidla diskuze
  Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
  Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
  Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
  Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
  V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
  OM Solutions s.r.o.
  Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
  Třebíč
  IČ: 02682516
  SOCIÁLNÍ SÍTĚ
  © 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.