Domů
Elektromobilita
Německo dá 300 milionů eur na rozvoj sítě dobíjecích stanic v zemi
Elektromobily. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/wahousegop/

Německo dá 300 milionů eur na rozvoj sítě dobíjecích stanic v zemi

Německo plánuje v několika následujících letech přispět až 300 miliony eur (8,1 miliard Kč) k rozvoji infrastruktury pro elektřinou poháněná vozidla. Podporu Německu již schválila i Evropská komise, podle které je v souladu s unijními pravidly pro státní podporu.

Díky státní podpoře by v Německu mělo v průběhu následujících 4 let vzniknout až 15 tisíc nových dobíjecích stanic, z čehož jednu třetinu mají tvořit stanice rychlodobíjecí. Dotační program bude otevřený pro každého, přičemž podpora bude udělena žadatelům, kteří uspějí v tendru. Jednou z podmínek pro čerpání podpory je, aby elektřina pro stanice pocházela z obnovitelných zdrojů.

Rozhodnutí německé vlády podpořit rozvoj elektromobility v zemi přivítal i Německý spolkový svazu energetiky a vodohospodářství (BDEW), který sdružuje zhruba 1800 společností napříč celou zemí. Podle BDEW by Německo mělo v oblasti rozvoje dobíjecí infrastruktury zrychlit, jelikož do roku 2020 bude v zemi potřeba 70 tisíc standardních a 7 tisíc rychlodobíjecích stanic.

„Je důležité, že federální vláda nyní v oblasti elektromobility spouští program podpory infrastruktury veřejných dobíjecích stanic, což může být rozhodující pro budoucnost celého sektoru elektromobility.  Tato podpora je rozhodujícím předpokladem pro rychlý a celoplošný rozvoj dobíjecí infrastruktury v Německu,“ uvedl Stefan Kapferer, předseda rady BDEW.

Podle Evropské komise toto opatření výrazně podpoří nástup elektrických vozidel, čímž významně přispěje ke splnění cílů v oblasti snižování emisí a zlepšování kvality ovzduší. Komise rovněž předpokládá, že tato finanční podpora zajistí podmínky pro budoucí rozvoj dobíjecí infrastruktury, který bude již probíhat bez další podpory.

Elektromobilitě mají pomoci i nákupní prémie

Významnějšímu rozvoji elektromobility v zemi mají pomoci i nákupní prémie a daňové úlevy, které německá vláda schválila loni v květnu. Majitelé nových vozidel s čistě elektrickým pohonem obdrží 4000 eur (108 tisíc Kč), v případě hybridních vozidel 3000 eur. Nové elektromobily rovněž budou na deset let osvobozeny od daně z vlastnictví motorového vozidla.

Celkově německá vláda vyčlení na nákupní pobídky 600 milionů eur, stejnou částkou přispějí i automobilové koncerny. Peníze bude vláda poskytovat do vyčerpání stanovené částky, nejpozději však do roku 2019.

Zdroj úvodní fotografie: flickr

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobilů na českém trhu přibývá. K dobíječkám míří víc aut, nabíjení zdražuje
8. srpen 2022, 12:20
Nejrychlejší a nejdražší Tesla. Model S a X Plaid míří do Česka, berany jim nechybí
3. srpen 2022, 14:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se