Domů
Elektromobilita
Objednávky na tahač Tesla Semi přichází již i od evropských společností

Objednávky na tahač Tesla Semi přichází již i od evropských společností

Největší norský velkoobchodník s potravinami Asko Norway, který disponuje více než 600 nákladními vozy ve svém vozovém parku, se dne 22. prosince stal první norskou společností, která si objednala nákladní vůz Tesla Semi. Asko si objednalo deset těchto vozů pouze několik hodin poté, co Tesla oficiálně oznámila zahájení příjímání objednávek z Evropy. Vozy je potřeba legislativně schválit, jejich dodávka se očekává v roce 2020.

Torre Bekken, CEO společnosti Asko, říká, že cílem společnosti je využití obnovitelných zdrojů energie a zároveň věří v budoucnost vozů poháněných vodíkem. I přes mnoho nezodpovězených otázek ohledně Tesly je jejich rezervace krokem směrem k naplnění vytyčených cílů Aska. Rezervace je ze strany Aska pouze podmíněná, primárním ukazatelem pořád zůstává efektivita a spolehlivost přepravy.

Asko bylo jedním z prvních uživatelů elektrických nákladních vozů. Již téměř dva roky totiž vlastní elektrický nákladní automobil od jedné nizozemské společnosti. Důvodem pro objednání vozů Tesla Semi je ten, že Asko věří ve vyspělost řešení nabízeného Teslou. Tahače budou dodány pravděpodobně v roce 2020, nicméně společnost pořád doufá, že se Tesle vozy podaří dodat již v roce 2019.

Objednávka je stále otevřená, Asko má málo informací a čeká se na homologaci

Nejdříve je ovšem nutné, aby Tesla Semi byla certifikována pro užití na norských cestách. Asko tedy potřebuje o Tesle více informací než v současnosti má, aby mohlo objednávku řádně dokončit. Stejný proces musely před pár lety podstoupit právě i vozy Tesla určené pro osobní přepravu. Bekken je rovněž v napjatém očekávání, s čím v této oblasti přijdou v budoucnu ostatní automobilky.

Nejprve by Tesla Semi měla být nasazena na kratší až střední cesty, což znamená, že se zpočátku chce spoléhat pouze na své vlastní výkonné nabíječky. Vozy se pravděpodobně budou schopny nabít přes noc během doby, kdy se připravuje zboží, které má být dodáno následující den zákazníkům.

Tesla se nechala již slyšet, že má v plánu vybudování sítě megachargerů právě pro své tahače. Zatím ovšem nepadla zmínka o tom, kde se takové první veřejné nabíječky budou nacházet.

Komentáře

(1)

Pesimista

4. leden 2018, 13:02

Kupujú mačku vo vreci. Tesla má len vonkajší dizajn. Nieje schopná dodávať ani len zaplatené modely.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.