Domů
Elektromobilita
Queensland plánuje 1600 km dlouhou sérii nabíjecích stanic pro elektromobily

Queensland plánuje 1600 km dlouhou sérii nabíjecích stanic pro elektromobily

Queensland, druhý největší stát Austrálie, plánuje zřídit sít rychlonabíjecích stanic napájených solární energií. Nabíjecí stanice by měly vyrůst okolo více než 1600 km dlouhé dálnice Bruce Highway vedoucí podél východoaustralského podbřeží.

Místní vláda projevila zájem vybudovat prvních z těchto stanic ve městě Townsville, přičemž další budou v zápětí následovat.

„Naší vizí je vybudovat elektrickou superdálnici poskytnutím rychlonabíjecích služeb řidičům cestujícím podél Queenslandu,“ vyjádřila se k projektu Coralee O’Rourke, ministerská poradkyně premiéra Severního Queenslandu.

„Současně by se mohla nabíjet až dvě vozidla s očekávaným průměrným dobíjecím časem v rozmezí 15 až 30 minut,“ uvedla O’Rourke. „Chápeme, že pro malé podniky může být zavádění nových technologií nákladným, proto jsme vyvinuli podnikatelský plán, který pomůže snížit náklady,“ dodala O’Rourke.

I majitelé čerpacích stanic se musí přizpůsobit současným trendům

K tomu by měla provozovatelům čerpacích a dobíjecích stanic pomoct společnost Ergon Energy, lokální distributor elektrické energie vlastněný státem Queensland. „Ergon Energy nabízí vlastníkům stanic možnost pronajmout si solární panely o výkonu 25 kW a Společnost pro ekonomický rozvoj Queenslandu poskytne podporu na pronájem nabíjecích zařízení,“ objasňuje strukturu pomoci O’Rourke.

Podle slov Marka McKenzieho, generálního ředitele Australské asociace prodejců pohonných hmot (ACAPMA), musí maloobchodníci s pohonnými hmotami poskytnout alternativní druhy energie, aby na trhu přežili.

„Čerpací stanice musí přijmout technologickou změnu, aby se udržely životaschopnými,“ uvedl McKenzie. „Začleněním solárních zařízení do designu svých stanic mohou snížit roční provozní náklady,“ dodal.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.