Domů
Elektromobilita
Renault bude vyrábět baterie do elektromobilů s čínskou Envision

Renault bude vyrábět baterie do elektromobilů s čínskou Envision

Francouzská automobilka Renault uzavřela partnerství s čínskou firmou Envision AESC a s francouzským start-upem Verkor. Na severu Francie budou vyrábět baterie do elektromobilů, informovala dnes agentura Reuters. Envision do výstavby továrny investuje až dvě miliardy eur (zhruba 51 miliard Kč) a závod by měl do roku 2030 zaměstnat zhruba 2500 lidí.

Renault už tento měsíc oznámil, že tři závody na severu Francie – ve městech Douai a Maubeuge a v obci Ruitz – sloučí do jednoho. Ten bude pod názvem Renault ElectriCity do roku 2025 vyrábět 400.000 elektromobilů ročně. Zmíněné závody teď zaměstnávají asi 5000 lidí a jejich přeměna povede mimo jiné k vytvoření dalších 700 pracovních míst.

Automobilka dnes také uvedla, že podepsala memorandum o porozumění se společností Verkor, s nímž hodlá vyvíjet a vyrábět výkonné baterie. V plánu má vlastnit ve start-upu více než pětinový podíl.

Ilustrační foto

„Kombinace těchto dvou partnerství s Renault ElectriCity ve Francii vytvoří 4500 přímých pracovních míst a zároveň bude rozvíjet silný ekosystém výroby baterií v srdci Evropy,“ uvádí se v prohlášení.

Závod čínské firmy Envision má mít v roce 2024 výrobní kapacitu devět gigawatthodin (GWh) ročně a do roku 2030 ji chce podnik zvýšit na 24 GWh.

Do města Douai, kde má stát i závod na výrobu baterií, dnes podle médií zavítá francouzský prezident Emmanuel Macron.

Komentáře

(1)

Miloslav Černý

10. červenec 2021, 14:41

Proč vyrábět pro auta velkokapacitní drahé hmotné akumulátory a stále je vozit stále sebou pro zvýšení spotřeby. Pokrokovější by bylo optimalizovat jejich výkon a v částech komunikací vytvořit bezdrátové dobíjení za jízdy.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.