Tesla kupuje výrobce baterií Maxwell, potřebuje levnější baterie pro své vozy

DomůElektromobilitaTesla kupuje výrobce baterií Maxwell, potřebuje levnější baterie pro své vozy

Společnost Tesla uzavřela dohodu o koupi společnosti Maxwell Technologies. Tento akt by mohl pomoci výrobci elektromobilů produkci baterií, které mají vyšší hustotu uložené energie a mají delší životnost. Vyvinuté baterie nemají součásti v kapalném skupenství, což zlevní výrobu a výsledný produkt bude bezpečnější. Dále se hovoří o využití superkondenzátorů.

Tesla významným způsobem navyšuje produkci svého klíčového Modelu 3. Z tohoto důvodu potřebuje snižovat cenu, aby mohla oslovit i jiné zákazníky, než jsou zájemci o luxusní vozy.

Baterie s pevným elektrolytem je zde, budou ale i superkondenzátory

Společnost Maxwell oznámila v lednu investorům, že vyvinula a patentovala baterii se suchou elektrodou. Tato technologie může značně zvýšit dojezdovou vzdálenost a rovněž snížit náklady na výrobu. Rovněž se zmínila o tom, že strategické spojenectví očekává během šesti měsíců.

Maxwell se rovněž zabývá produkcí superkondenzátorů, které jsou schopny rychlejšího vybíjení, než je tomu v případě baterií a jsou v dané oblasti konkurenceschopnou alternativou.

Superkondenzátory, v kombinaci s energií z baterií, mohou výrazně snížit prodlevu systému práce díky své rychlosti. Dále je systém plně funkční přes širší teplotní spektrum a může prodloužit životnost baterií až na dvojnásobek.

Vlastník společnosti Volvo, čínský Geely Holding Group, se nechal slyšet, že superkondenzátory chce používat jako pomocníka pro výkonové špičky ve svých hybridních vozech.

Tesla potřebuje primárně zmíněné baterie s pevným elektrolytem. Je to totiž životaschopná cesta vedoucí ke snížení nákladů na produkci baterií. Další výhodou této technologie bude vyšší bezpečnost.

Mezi další zákazníky Maxwelly patří například General Motors a Lamborghini.

Pro zajímavost, Elon Musk zdůrazňoval význam superkondenzátorů již v roce 2013, jejich studiu se chtěl věnovat během doktorského studia na Stanfordu, které však nedokončil.