Domů
Emise CO2
Enel se zavázal ke snížení emisí CO2 při výrobě elektřiny o 70 % do roku 2030

Enel se zavázal ke snížení emisí CO2 při výrobě elektřiny o 70 % do roku 2030

Emise CO2
Bez komentáře
20. září 2019, 15:01
Jan Budín

Italská energetická skupina Enel se zavázala ke snížení svých přímých emisí skelníkových plynů při výrobě elektřiny z 411 g CO2/kWh v roce 2017 na 125 g CO2/kWh v roce 2030. K dosažení tohoto cíle má pomoci růst instalovaného výkonu obnovitelných zdrojů energie a uzavírání tepelných elektráren. 

Kromě 70% snížení přímých emisí skleníkových plynů na vyrobenou kWh elektrické energie do roku 2030 ve srovnání s rokem 2017 se Enel dle středečního prohlášení zavázal také ke snížení nepřímých emisí skleníkových plynů z prodeje zemního plynu koncovým zákazníkům o 16 % za stejné období.

Uvedené závazky mají italskému energetickému gigantu pomoci dosáhnout cíle nulových emisí skleníkových plynů pro rok 2050.

„Jako jeden z klíčových problémů naší doby představuje klimatická změna nejen velkou výzvu, ale také obrovskou příležitost. Obnovitelné zdroje již nyní významně přispívají k růstu a udržitelnosti byznysu Enelu jako hlavní hnací síla při vytváření hodnoty,“ uvedl Francesco Starace, výkonný ředitel a generální manažer společnosti Enel.

Skupina Enel se prostřednictvím své dceřiné společnosti Enel Green Power již nyní pyšní více než 43 GW instalovaného výkonu v obnovitelných zdrojích, které provozuje, přičemž do roku 2021 předpokládá růst o dalších 11,6 GW.

Do roku 2021 zároveň Enel plánuje snížit instalovaný výkon v provozovaných tepelných elektrárnách o zhruba 7 GW ze současných 46 GW, což by znamenalo pokles o zhruba 15 %.

Implementace této strategie pomůže podle vyjádření společnosti dosáhnout 62% podílu bezemisně vyráběné elektřiny do roku 2021.

Energetická skupina Enel působí v současné době ve 34 zemích na pěti kontinentech, kde kromě jiného provozuje distribuční elektrická vedení o celkové délce přesahující 2,2 milionů kilometrů.

Kromě dekarbonizace elektroenergetiky a plynárenství Enel přispívá také k dekarbonizaci dopravy. Plánem společnosti v této oblasti je prostřednictvím společnosti Enel X provozovat celosvětově 455 tisíc veřejných a soukromých dobíjecích bodů pro elektromobily do roku 2021.

Potřebujete být v obraze ohledně emisí?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti emisí a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Pokud dojde plyn, Česko bez ohledu na emise nechá v provozu uhelné elektrárny
24. červen 2022, 13:12
Europoslanci odhlasovali rozšíření emisních povolenek. Konečné vyjednávání zajistí Česko
22. červen 2022, 17:31
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se