Domů
Emise CO2
Německo může znovu dražit emisní povolenky, do aukcí by se mohly dostat v únoru

Německo může znovu dražit emisní povolenky, do aukcí by se mohly dostat v únoru

Poté, co novela nařízení Evropské komise upravující dražby emisních povolenek v primárních aukcích nabyla účinnosti, může Německo opět dražit své emisní povolenky. Německo nemohlo své povolenky uvolňovat v aukcích od poloviny loňského listopadu, jelikož lipská energetická burza nemohla obnovit svou licenci pro dražbu německých povolenek.

Kromě přidělování volných povolenek jsou aukce výchozí metodou, jak členské země EU a další státy účastnící se systému EU pro obchodování s emisemi (EU ETS) distribuují své přidělené emisní povolenky.

Většina emisních povolenek je dražena ve společných aukcích na německé energetické burze EEX, avšak jednotlivé státy si mohou zvolit samostatnou aukční platformu. Kromě Velké Británie, která draží své povolenky na interkontinentální burze ICE, se k podobnému kroku rozhodlo i Německo. Ačkoliv se německé povolenky draží rovněž na lipské burze EEX, jedná se o samostatné aukce.

„Novela regulace aukcí ETS, která opětovně uvádí na seznam aukční platformu Německa, vstoupila v platnost dne 5. ledna. V důsledku toho bude Německo moct pokračovat v aukcích na své samostatné platformě, European Energy Exchange AG (EEX). Komise očekává obnovení aukcí v únoru 2019,“ uvádí v tiskové zprávě Evropská komise.

V nejbližší době by lipská burza EEX měla zveřejnit kalendář aukcí německých povolenek pro letošní rok. Letošní aukce by měly rovněž zahrnovat 21,8 milionů povolenek, které nemohly být vydraženy na konci loňského roku.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.