Domů
Emise CO2
Spojené království chce do roku 2030 dosáhnout snížení emisí CO2 o téměř 70 %
Zdroj: Pixabay

Spojené království chce do roku 2030 dosáhnout snížení emisí CO2 o téměř 70 %

Premiér Boris Johnson oznámil nový vyšší cíl snížení emisí uhlíku pro Spojené království. Nový 68% cíl zatím není podpořený žádnou legislativou, ale je dle některých vědců správným krokem, ačkoliv ani tento cíl podle nich negarantuje ochranu klimatu.

Zpravodajský portál BBC News informoval o novém záměru Spojeného království. Tamní premiér Boris Johnson ve čtvrtek oznámil, že chce dosáhnout vyššího cíle v oblasti snižování emisí CO2 do konce této dekády. Nový cíl by znamenal snížení emisí rychleji, než u kteréhokoliv jiného státu. Premiér zároveň apeloval na ostatní světové lídry, aby ho následovali při virtuálním klimatickém setkání 12. prosince.

Spojené království chce jít příkladem

Někteří vědci tuto zprávu uvítali, ale zároveň konstatovali, že i tento ambiciózní cíl negarantuje neuskutečnění nebezpečných klimatických změn. Tato část vědců dále naléhala na premiéra, aby zavedl legislativní změny, které by k tomuto cíli vedly.

„Dokázali jsme, že jsme schopni snížit naše (uhlíkové) emise a vytvořit při tomto procesu stovky či tisíce nových pracovních míst – spojením průmyslu, vědecké obce, nevládních organizací a místních komunit v dosažení společného cíle jít dále a rychleji v oblasti boje proti změně klimatu,“ sdělil ve čtvrtek premiér Boris Johnson.

Ačkoliv premiérova slova byla odvážná a povzbudivá, bude dle určitých vědců třeba začít rychle dělat změny, protože v současné době Spojené království zaostává i za svými „starými“ klimatickými cíli.

O jaké legislativní změny by se mohlo jednat, nejspíše prozradí dlouho očekávaný a již dlouho zpožděný energetický report, který by měl být zveřejněn do Vánoc.

Údajně by to šlo i více

Ačkoliv se 68% cíl může zdát příliš vysoký, výzkum vedený London School of Economics shledal, že pro ekonomiku Spojeného království je možné snížit emise uhlíku dokonce o 72 % do roku 2030 oproti roku 1990.

Vláda zatím nevydala žádné opatření či odhadované náklady, ale dle expertů bude potřeba mnoho domácností přeorientovat na nízkouhlíkové vytápění nebo dále například zakázat SUV auta či více zdanit časté uživatele letecké dopravy.

Virtuální setkání, které bude premiér Johnson hostit příští týden, je namísto každoročního setkání Spojených národů ohledně diskuze o ochraně životního prostředí.

Komentáře

(2)

PetrV

6. prosinec 2020, 21:49

Nic jiného nezbyde, zlodějský greendeal zruší vše rozumné a budou jen bohatí a pak žebráci, co nebudou mít 3 měsíce ee.

Rozsvítí louče, zatopí v kamnech dřevem z lesa.

To bude bio nano piko...

Josef

6. prosinec 2020, 21:54

Jak je vidět duch Evropské unie z nich ještě nevyprchal a není se čemu divit po 40 letech zelené propagandy o hrozném CO2 s kterou začala

Margaret si Johnson nic jiného od dětství ani nepamatuje. Jinak Anglie vytěžila už téměř všechno uhlí i ropu co na svém území měla a dokud bylo co těžit tak klima nikoho moc nezajímalo a teď, když jim to dochází tak zachraňují planetu... Skutečnost je taková, že by se jim samozřejmě hodilo aby ostatní nemohli těžit svoje zdroje a mít z toho proti nim konkurenční výhody jaké měli před tím oni, ale nějak se to prostě musí ovcím podat takový už je svět.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.