Domů
Legislativa EU
EU se obává, že by ETS mohlo spadnou do rukou Polska
Zdroj: Pixabay

EU se obává, že by ETS mohlo spadnou do rukou Polska

Současný vedoucí politik EU zabývající se změnami v legislativě v oblasti ETS podal rezignaci. Jeho nástupce bude pravděpodobně z Polska. Mnoho politiků má z této změny obavy a pokusí najít jiné řešení.

Skotský konzervativec Ian Duncan, vedoucí člen evropského parlamentu v záležitosti revize návrhu zákona o ETS, ohlásil minulý pátek svojí rezignaci. Rozhodl se tak na základě výsledku hlasování o Brexitu se slovy, že bohužel nebude přítomen pro celý legislativní proces a tak chce svoje místo přenechat jiné povolané osobě. Nyní se představitelé politických skupin ve výboru pro životní prostředí musí dohodnout na jeho nástupci.

Nástupcem Duncana by se měl stát někdo ze skupiny Evropských konzervativců a reformistů, která je dominována britskými a polskými členy evropského parlamentu (MEP). Právě faktu, že by legislativní moc v oblasti ETS mohla připadnout na polské MEP, se děsí vedení výboru Evropského parlamentu pro životní prostředí. Polsko je považováno za jednoho z nejvíce vzpurných členů EU v oblasti boje proti klimatickým změnám. Tomu tak je především díky polské závislosti na uhlí.

Ve hře je i odmítnutí rezignace

Dle zpravodajského serveru EurActiv dokonce předseda výboru Evropského parlamentu pro životní prostředí zvažuje odmítnou Duncanovu rezignaci. Avšak samotné Polsko by nebylo nadšené z případných útoků, kdyby se skutečně dostalo do vedoucí pozice, která zásadně ovlivní schopnost EU splnit svoje cíle z Paříže.

„Poláci jsou posedlí uhlím, ale radši by chtěli Brity u moci, aby mohli kritizovat z dálky a nemuseli bojovat proti všem.“ sdělil serveru EurActiv zdroj z parlamentu.

„Byla by to katastrofa. Nikdo nechce Poláky“ sdělil jiný zdroj serveru EurActiv.

Úvodní fotografie: commondreams.org

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.