Domů
Jaderné elektrárny
EDF opět snížila výhled výroby elektřiny z jaderných elektráren o 15 TWh
Francouzská jaderná elektrárna Civaux provozovaná společností EDF
Zdroj: E48616 / Creative Commons / CC-BY-SA-3.0 (licence)

EDF opět snížila výhled výroby elektřiny z jaderných elektráren o 15 TWh

Energetická společnost EDF upravila svůj letošní výhled výroby elektřiny z jádra na 280-300 TWh. Mohou za to zejména odstávky zařízení a důkladná kontrola svarů některých systémů kvůli napěťové korozi. V současné době má EDF z tohoto důvodu odstaveno celkem 12 reaktorů s instalovaným výkonem 900 MW a 1300 MW. Odhad výroby na příští rok zůstává nezměněn a dosahuje až 330 TWh elektřiny.

Francouzská energetická společnost EDF v minulém týdnu snížila odhad výroby elektřiny ve svých jaderných elektrárnách o 15 TWh. Aktualizované hodnoty z  letošního února činily 295-315 TWh elektrické energie, nově to je 280-300 TWh. Na nižší odhadovanou výrobu typicky reagují ceny elektřiny v regionu.

Za nižší výrobou stojí zejména prodloužené a neočekávané odstávky reaktorů, u kterých EDF kontroluje svary potrubí postižených napěťovou korozí.

"Společnost provedla ultrazvukové kontroly, zkoumání vzorků potrubí, digitální simulace svařování a studie pro výpočet rychlosti šíření napěťové koroze. V této fázi nám tyto analýzy potvrzují pomalé šíření napěťové koroze a pozorujeme existenci kompresní zóny, která blokuje šíření jevu," uvedla EDF v tiskové zprávě.

Praskliny u některých svarů pomocných okruhů způsobené napěťovou korozí byly objeveny při odstávce bloku Civaux 1. Při kontrolách v Chooz 1 a Penly 1 pak byly tyto závady taktéž potvrzeny. U bloku Chinon 3 se pak napěťová koroze projevila jen u jednoho z pomocných okruhů.

Nyní má EDF odstaveno pro tyto kontroly celkem 12 reaktorů, kromě výše uvedených se jedná o Civaux 2, Chooz 2, Cattenom 3, Bugey 3 a 4, Flamanville 1 a 2 a Golfech 1.

Výhled na rok 2023

EDF ve spolupráci s francouzským jaderným regulátorem vytvořila inspekční program na kontrolu všech reaktorů a vlivu napěťové koroze. Zároveň od svých dodavatelů začala poptávat potrubí, kterým by se případné poškozené části nahradily.

"Všichni kvalifikovaní dodavatelé k provádění těchto činností se nyní připravují na práci. Desítky svářečů byly speciálně vyškoleny, aby zaručily vysokou kvalitu provedení," dodává EDF v tiskové zprávě.

V současné fázi EDF nepředpokládá úpravu odhadu výroby na příští rok a nadále počítá s výrobou z jádra na úrovni 300-330 TWh elektřiny. Pro srovnání jaderné elektrárny v ČR vyrobí ročně zhruba 30 TWh elektřiny.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(53)
hellokitty
23. květen 2022, 14:14

citam "neocekavane" odstavky reaktoru? to uz je skoro nieco ako "neocakavne zaslo slnko za oblaky a FVE znizila produkciu"

akurat na tych hlinikovych ramoch panelov sa moc korozie nebude objavovat

Richard Vacek
23. květen 2022, 17:52

Pokračující ztráta kompetencí v jaderné oblasti. To, co dovedli naši předkové, se postupně vytrácí a přichází šlendrián. Stávající jaderné zdroje se jen stěží udrží provozuschopné a nové nejsme schopni sestrojit.

Jan Veselý
23. květen 2022, 18:19

Jo, jste neschopní. Schopni lidé dnes dělají jiné věci.

Milan Bačík
23. květen 2022, 18:44

Příspěvek pana Veselého opět porušuje pravidla diskuze.

Ladislav Novák
23. květen 2022, 20:11

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Jan Veselý je tady za Greenpeace, nedivte se... :-)
.

Jan Veselý
23. květen 2022, 21:35

Já jsem tady za sebe. A vy jste vyprodukoval další tvrzení nezakládající se na realitě.

Ladislav Novák
25. květen 2022, 23:01

To je jako s kachnou. Když něco vypadá, plave a kváká jako kachna, bude to patrně kachna.

S aktivisty Greenpeace a jejich klonů je to stejné. :-)

Richard Vacek
23. květen 2022, 20:53

Schopní lidé od nás převzali naše znalosti a dál je rozvíjejí. My upadáme z rozvinuté energetiky do energetiky rozdrobené na malé samozásobitele. Tam vlastně směřují i rozvojové země, ale zatímco u nich je to důsledek pokroku kdy tak začíná elektrifikace, u nás je to znak úpadku. Na cestě dolů se někde s těmi rozvojovými státy potkáme.

hellokitty
23. květen 2022, 21:18

o akom upadku prosim vas vypravate? tuto ked sa prezenie burka, tak nas barak je v celej ulici jediny, kde svieti svetlo a nadalej sa mi chladi v chladnicke pivko, lebo mam backup na baterku, ostatni musia vytahovat svitilny a sviecky jak v stredoveku, lebo su vdaka centralnej distribucnej sieti odrezani od elektriny

Ivan Novák
23. květen 2022, 21:48

Nevěste hlavu. Sleduju na tytrubce vlog jakési holandské bikerky, jede po vlastní ose vedlejšími cestami z Patagonie na Aljašku, je právě ve Střední Americe, a vesničani tam vypadají docela pohodoví, šťastní.

Ladislav Novák
23. květen 2022, 20:22

Není to tak hrozné, u fotovoltaiky je během předpokládané doby života (20 let) údajně garantován výrobci pokles výkonu max. o 20%, ale v praxi to bude zřejmě podstatně víc. Navíc oproti době života JE v řádu 60 let se musí fotovoltaika i fofrníky instalovat 3x, takže nakonec stejně bude energie z JE nejlevnější na trhu. A po zrušení nesmyslných emisních povolenek a uhlíkových daní obecně pak OZE a hloupě prošustrované tisíce miliard budou jen velkou daní za zelenou hloupost.

hellokitty
23. květen 2022, 21:15

vic to nebude, neviem dohladat to pdfko kde to laboratorne testovali, ale vyslo tam ze za dobu zivotnosti bol ten pokles vykonu cca 8%, ta 20-rocna zivotnost panelov je tiez mytus, ked vo svete existuju panely co maju 40 rokov a stale funguju

Jan Veselý
23. květen 2022, 22:05

A další tvrzení bez jakékoliv opory v realitě a v logice následuje. Výrobci garantují, ale je to horší. Klesne tomu výkon o 20%, tak se to nutně musí vyhodit, ...

Turby
23. květen 2022, 22:17

Jmenovity vykon panelu nelze v praxi prakticky dosahnout. Takze rovnou odepiseme 10-20%.

Sebemensi zastineni (i drobna oblacnost) snizuje vykon i o desitky procent.

Prach a necistoty snizuji vykon o jednotky az desitky procent.

Vecer je vykon na 0% a v zime je vykon pod 10% i v tech par hodinach dne.

Neni tedy treba cekat na pokles vykonu z duvodu zivotnosti. Za starou belu to stoji i nove.

Mam na strese 13.7kWp, takze realitu znam moc dobre a zadny zeleny verozvest me neoblbne.

Turby
23. květen 2022, 22:30

Jen bych jeste dodal, ze s bezmala 14kWp v panelech a bezmala 25kW v bateriich jsem za cely rok stale z vice nez 50% zavisly na DS. To pri investici cca 600 tisic v soucasnych cenach (prepocteno).

To jen pokud by mel nekdo pocit, ze neco usetri kdyz si i dnes poridi "solary" a TC a bude i topit "zadarmo" jak se dnes vsude pise.

Vazeni, s fve i ted moc neusetrite, spise naopak. A topit s tim je uplne mimo realitu - v zime ta jaderna (fuzni) elektrarna stejne nefunguje.

Petr Zedníček
24. květen 2022, 06:53

Mohu se zeptat na tvoji spotřebu el energie? Topíš tč, elektřinou nebo něčím jiným? TZ domu? Díky.

hellokitty
24. květen 2022, 08:10

prelozene: "vazeni, mam spatne navrhnutu FVE a preto mi nepodava optimalny vykon"

hlpb
24. květen 2022, 08:55

Turby, je zcela evidentní, že si vymýšlíš. Jestli si myslíš, že ti někdo uvěří, že máš na střeše 50 panelů + bateriové úložiště 25 kWh (než začneš lhát tak se nauč jednotky). Představa že ti někdo uvěří, že máš roční spotřebu 30 MWh je taky úsměvná. Jinak nám prosím tě prozraď výrobce té tvé baterie 25 kWh, na toho jsme zvědavý úplně nejvíc.

Emil
24. květen 2022, 09:28

Takže tvrdíte, Bláho, že na střechu nelze dát panel s vyšším nominálním výkonem než 274 Wattů? Zajímavé.

Petr Zedníček
24. květen 2022, 10:02

@blaha

14kWp je už slušně velká FVE, ale pokud má dost střech nebo fasád, tak to není zase nic neobvyklého viz mypower. Jsou tam jedinci trpící "nemocí z FVE" s mnohem větším výkonem. A baterie? Vždyť to jde složit z čehokoliv klidně můžeš použít Lifepo4 @3.6kWh a jich potřebuješ jen 7ks. V dnešních cenách bez bižutérie 280kkč.

Antonín Mikeš
24. květen 2022, 10:25

@blaha

"na střeše 50 panelů"

Kde vidíte tvrzení že má zrovna 50 panelů? Já ho nenašel.

Navíc Emilovo a Vaše tvrzení je plně v souladu, Vámi uvedených 280 W je více než Emilem vypočtených 274 W.

hlpb
24. květen 2022, 10:47

Tondo, si vysvětlující příspěvek a pochopíš, že Turby se sám usvědčil ze lži, on žádnou FVE nikdy neměl, a vzhledem k jeho nenávisti k OZE ani mít nikdy nebude. Hlavně člověk, který by investoval stovky tisíc do FVE s baterií by nikdy netopil v zimě nejšpinavějším způsobem = hnědým uhlím!!!

Turbyho pohádka je na stejné úrovni jako tvrzení, že soused má doma raketu Dragon od SpaceX a každý den s ní lítá do práce

Ladislav Novák
24. květen 2022, 06:27

KOMUNITNÍ ENERGETIKA: Tohle se teď snaží zavádět v EU a u nás zelení "experti" Duha :-D

Opsáno z propagandy EURACTIV

Česká republika musí umožnit rozvoj tzv. komunitní energetiky. Vyplývá to z evropské legislativy, kterou v současné době převádí do českých zákonů. Jak si s tím ČR poradí? Podle expertů je klíčové odbourat stávající byrokratické překážky.

Lidé mohou energii nejen spotřebovávat, ale také ji vyrábět a sdílet s okolím. Právě v tom podle expertů spočívá budoucnost evropské energetiky. A počítá s tím i evropská legislativa, kterou Česká republika musí během následujících měsíců přijmout.

Tzv. zimní energetický balíček EU spatřil světlo světa už v listopadu 2016. Legislativa klade důraz mimo jiné na decentralizaci výroby energie z obnovitelných zdrojů. Jednou z cest, jak této decentralizace dosáhnout, je podpora energetických komunit.

Typickým příkladem energetické komunity je sdružení lidí v jedné obci či městské části, kteří spolupracují při výrobě, distribuci, skladování a dodávání energie z obnovitelných zdrojů. ...

Tohle je cesta ke zničení české (i evropské) energetiky. Putin jásá radostí!

hlpb
24. květen 2022, 10:08

Emilku, samozřejmě jde, ale mistr Turby tvrdí, že vlastní svojí imaginární FVE už několik let. Sorry jako, ale v té době byly panely maximálně s výkonem 280 W. Už to chápeš? A to nemluvím o té imaginární Turbyho baterii 25 kWh, to bude teprve pecka. Myslím, že Turby si dal do sklepa 25 tužkových baterii AA a myslí si, že je to bateriové úložiště.

Turby
24. květen 2022, 10:20

panely: 16x410Wp + 16x450Wp

baterie: lifepo 2x16x280Ah. Nevyuzivam ale plnou kapacitu, proto jsem uvedl mene nez je papirovy nominal.

a toho lhare si laskave odpust. nebo mi to prijed rici do oci ty hrdino.

Turby
24. květen 2022, 10:32

Jeste doplnim spotrebu. Dva RD na jedne pripojce DS. Regulernich 8 clenu domacnosti. 3 dospeli, 2 stale spinave deti a 3 stale spinave psy. Velka zahrada (zaleva se az vecer kdyz uz moc nesviti protoze za slunce to nelze).

Topeni automat na hnede uhli (24h/den 4 obehova cerpada + prikon kotle) od cca rijen az duben/kveten.

TUV v lete boiler 2x125l, 1x80l, v zime 2x125l ohrivan kotlem.

Prumerna spotreba 24kw/den.

hlpb
24. květen 2022, 10:41

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Turby, ty jsi pohádkář, ti psy jsou vůbec z celého příběhu nejlepší, ti ti ohromně zvednou spotřebu EE. V původním příspěvku jsi tvrdil, že máš spotřebu 30 MWh/rok a teď jsi přiznal, že jsi lhal, že tvoje denní průměrná spotřeba je jen 24 kWh (zase jsi chybně použil jednotku, dej si na to pozor, možná jsi si toho nevšiml, ale je to diskuze o energetice, spotřeba se v kW rozhodně neudává, jsou do kWh). 24 kWh x 365 = 8,8 MWh/rok to už je reálně možná spotřeba, ale to jen dokazuje, že žádnou FVE nevlastníš, protože ta tvoje vymyšlená FVE by ročně vyrobila cca 14 MWh/rok.
.

Turby
24. květen 2022, 11:48

Blaho, 24kWh/den je prumerna aktualni spotreba od cca pulky ledna. Minuly rok byla o dost vyssi. On totiz kazdy zacal dost setrit a povypinal zbytne spotrebice kdyz se mu zvedla cena el. na dvojnasobek.

A opet opakuji, co neulozis do baterii protoze jsou uz plne nebo nespotrebujes kdyz sviti slunce tak ti zustane na strese. Pocitas to proste uplne spatne - bohuzel jako kazdy OZE zaslepenec.

Turby
24. květen 2022, 12:26

Blaho, aktivni velky pes kdyz je venku jen trochu vlhko nebo vencis na poli tak projde i 2-3x denne sprchou. A na 3 velke psy spotrebujes pomerne dost teple vody kterou musis opet ohrat pomoci el. Casto vice nez spotrebuji lide.

Brutar a topeni v nem susenym velblodim lejnem jako spravny zeleny bohuzel zatim nepraktikuji.

Emil
24. květen 2022, 10:47

Bláho, ze lži jste se právě dokonale usvědčil vy sám. Už 13.3.2019 v 17:11, tedy před několika lety, jste tvrdil toto: "Nebojte pokles cen FVE bude nadále pokračovat, i nedávné vyjádření vrcholných představitelů ČEZ to potvrzuje, navíc se zvyšuje každý rok účinnost panelů viz článek níže, už jsou panely s výkonem 400 Wp..." Internet nezapomíná, víte?

hlpb
24. květen 2022, 10:50

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Emile, ty jsi zoufalec, Turby má roční spotřebu 8,8 MWh, topí hnědým uhlím a nenávidí OZE to je pravda, ale to že takovýto člověk utratí stovkytisíc za FVE + baterii je lež, ten člověk nezná ani jednotky spotřeby.
.

Emil
24. květen 2022, 10:55

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Bláho, zoufalec jste jedině vy sám, a ještě k tomu usvědčený lhář. Čím topí nějaký "Turby" je úplně irelevantní, stejně jako vaše dojmy o tom co kdo nenávidí a a za co kdo utratí stovky tisíc.
.

hlpb
24. květen 2022, 11:05

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Emile, tebe neučili, že se nemáš plést do debaty dospělých, tvoje matka udělala hrubé výchovné chyby a otec tě málo mlátil, snad to napraví tvoje žena : )
.

Turby
24. květen 2022, 11:09

Blaho, ja zastavam nazor, ze nejdrive je treba technologii v praxi vyzkouset nez zaujmu nejaky nazor a nedej boze ji nekomu doporucim/vymluvim. Penez vydelavam dost, takze nemam problem utratit stovky tisic za "hracku". V pripade FVE je ale vysledek jasny. Ani dnes neni navratnost prakticky mozna, zejmena pokud chci dosahnout maximalni sobestacnosti, a v CR nelze prakticky dosahnout uplne sobestacnosti bez diesel agregatu.

Neni pravda, ze nenavidim OZE. Vyvijel jsem elektroniku a zajistuju provoz vice nez 3500 zarizeni ktere bezi v CR, SK a HU a ktere jsou napajene pouze solarnimi panely. Vidim tedy i rodily v efektivite mezi regiony a mistnimi podminkami. A nejsem ani zaslepeny, jen jsem realista. Tudiz to co pisu je pouze tvrda realita. Byt ta realita nemusi souznit s tvou ideologii.

hlpb
24. květen 2022, 11:16

Turby, tak napiš lokalitu, kde bydlíš, tvoje velká FVE bude určitě na mapy.cz lehce k nalezení. Vím, že si vymýšlíš, protože proč by jsi si proboha dával na střechu 3x předimenzovanou FVE proti svojí spotřebě a proč by jsi ještě k tomu měnil po pár letech všechny panely a navíc by jsi topil hnědým uhlím, místo aby jsi si koupil tepelné čerpadlo.

Turby
24. květen 2022, 13:08

Polabi. Mezi Kolinem a Melnikem.

Turby
24. květen 2022, 10:56

datluju to v telefonu Blaho. rozdil mezi kW a kWh znam dobre. Opravit preklep zde ale nelze.

Turby
24. květen 2022, 11:58

Blaho, protoze predimenzovani vykonu panelu umozni ziskat alespon nejakou enerigii i v dobe kdyz intenzita slunecniho zareni klesa (podzim/brzke jaro). A vzhledem k tomu, ze FVE mam i jako zalohu vypadku DS tak se snazim osadit co nejvice vykonu.

A TC nemam, protoze v zime kdyz je zima slunce nesviti a tudiz TC by jelo prakticky vyhradne z DS. Navic si nehodlam znicit celou zahradu pri pokladce kolektoru a vrty jsou u nas nerealne. A nakonec topit uhlim v automatu mi stale vychazi o dost vyhodneji nez sebelepsi TC.

Turby
24. květen 2022, 10:53

Blaho, kazdy soudny vlastnik FVE minuly rok nakoupil nove panely kdyz zacaly ceny rust a pozdeji stare jeste vyhodne prodal.

A podotykam, ze vse mam porizene BEZ jakekoli dotace. Vse za sve.

hlpb
24. květen 2022, 11:01

Tento příspěvek byl redakcí odebrán z důvodu porušení pravidel diskuze

Turby, tak teď teprve mě to začíná zajímat, takže ty jsi měl původně těch panelů víc, dejme tomu 50 ks(kolik let jsi měl ty starý) a loni jsi začal tušit, že letos panely zdraží, tak jsi nakoupil nové. Sice máš přes léto spotřebu cca 4 MWh, ale vlastníš FVE, která vyrobí přes léto cca 11 MWh, i kdyby jsi umýval a fénoval všechny svoje psy 10x denně tak tu EE nespotřebuješ. A topíš hnědým uhlím. Hele ty budeš dost zajimavej týpek, napiš mi adresu, já přivezu buřty a pivo, tebe chci poznat osobně, fakt
.

Turby
24. květen 2022, 11:22

Proc vic? Stale mam 2x16 panelu.

Rust cen panelu a ostatnich komponent FVE zacal uz minuly rok a byl zjevny uz na prelomu jara a leta.

Tvuj vypocet je naprosto chybny. FVE vyrobi jen to, co dokazes ulozit do baterii a nebo spotrebovat kdyz sviti slunce. Vse ostatni zustane "na strese".

Velky rodiny dum a vejminek na vesnici s velkou zahradou a topeni hnedym uhlim asi nezapada do tveho sveta, ale mohu te ubezpecit, ze tato konfigurace je v CR pomerne obvykla.

hellokitty
24. květen 2022, 11:20

a to vsetko vam distributor bez problemov pripojil, lebo mate licenci ERU na provoz FVE nad 10kWp (alebo mozno znamosti na spravnych miestach)

Turby
24. květen 2022, 17:49

je to cisty poloostrov. nejsem prifazovany na ds a do ds nejde ani watt.

Josef
24. květen 2022, 19:01

co je to poloostrovní, ale bez připojení na DS? Lidé co mají polostrovní FVE jsou zálohováni z DS, je to ostrov se zálohou. Vy jen opět potvrzujete, že FVE nemáte.

Petr Zedníček
24. květen 2022, 21:30

@josef řekl bych, že tu jen slovičkaříš. Lidé, kteří jedou v ostrovu/poloostrovu mají prostě on/off stykač. Když nestačí baterie nebo FVE dodat, tak se s celým domem připojí do DS a naopak, se zase komplet odpojí.

Josef
25. květen 2022, 17:40

@Petr Zedníček, jen jsem reagoval na polostrov, který Turby údajně provozuje nepřifázovaný k DS, což je opravdu něco co svět neviděl

Turby
25. květen 2022, 18:56

Petr Zedníček: ma pravdu predseda

Josef: nevidel jeste mnoho veci

Petr Zedníček
26. květen 2022, 09:59

@josef

Doporučuji studovat. Není to nic neobvyklého.

Ostrov má tu výhodu, že se nepotřebujete ptát distributora, jestli si můžete připojit FVE a jak velkou, protože u něj nehrozí přetoky. On totiž začíná být v některých místech problém s rezervovaným přikonem a distributor vám již nedovolí připojit hybridní-přifázovanou FVE, na kterou jsou dotace.

Také ne všechny střídače umí jet v ostrovu. Typicky hojně používané Goodwee a jiné činské mrchy to neumí.

Josef
28. květen 2022, 13:57

ale Turby tak jak to tedy máte jste nebo nejste připojen??

Turby

23. květen 2022, 22:30

Jen bych jeste dodal, ze s bezmala 14kWp v panelech a bezmala 25kW v bateriich jsem za cely rok stale z vice nez 50% zavisly na DS

Petr Zedníček
29. květen 2022, 10:04

@josefe 28. květen 2022, 13:57

to se nevylučuje. Opravdu doporučuji více studovat možné zapojené FVE. Je to celkem komplikované, ikdyž se to na první pohled nezdá.

Ještě jednou základní termín:

ostrov se může dělit na úplný, tedy vůbec nejsi připojen do DS (nemáš přípojku) nebo poloostrov máš připojku do DS a podle výkonu FVE nebo baterií a aktuální spotřeby jedeš budˇna 100% z DS nebo naopak na 100% z FVE. Nejde u něj cucat třeba 20% z DS a 80% z FVE/baterií, tak jako u hybridních přifázovaných měničů.

Často se mylně nahrazuje ostrov za poloostrov.

hlpb
24. květen 2022, 10:33

Tubry, tak to určitě, ale milerád tě navštívím, ta tvá bájná FVE bude vidět z daleka. zadej adresu, uvidíme kolik času mi bude trvat než tě vrátím na správnou cestu, dvě max. tři sekundy :)

Mirek
24. květen 2022, 11:44

EDF má i jiný problém. Nyní odhaduje zahájení Hinkley Point C na červen 2027 a cenu dvou reaktorů EPR odhaduje na 31-32,5 miliard USD (v cenách roku 2015). Stavba začala v dubnu 2017. Pokud vím, tak z jedné třetiny tam jako investor vstoupila Čína; bez ní by ten projekt asi skončil. Ve Finsku má EDF ještě mnohem delší zpoždění.

Galipoli
26. květen 2022, 09:45

cituji: „Dnes, v sobotu 12. března 2022 v 10:00 GMT (11:00 SEČ) byl reaktor připojen k národní síti na úrovni 103 megawattů," oznámila společnost TVO, která je provozovatelem elektrárny. Až výroba elektřiny dosáhne normální úrovně, což se očekává v červenci, bude reaktor s výkonem 1650 megawattů dodávat přibližně 14 procent finské elektřiny, dodala společnost." Konec dělení.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516