Společnost ČEZ otevírá druhou kancelář v Německu

DomůObnovitelné zdrojeSpolečnost ČEZ otevírá druhou kancelář v Německu

Společnost ČEZ tento týden informovala o rozvíjení svých aktivit v Německu, kde otevírá již druhou kancelář. Po Berlíně bude nyní působit i v Hamburku. Součástí strategie Skupiny ČEZ je vyhledávání příležitostí v oblasti obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky a právě v Hamburku je velká koncentrace firem podnikajících v rozvoji obnovitelných zdrojů energie.

Na přelomu listopadu a prosince probíhala v Paříži klimatická konference, jejímž výsledkem je mezinárodní dohoda o omezení globálního oteplování. Uzavření dohody je vnímáno jako začátek konce pro fosilní paliva a velká příležitost pro „zelené“ investice a inovace.

Pro energetické společnosti to je jasný signál, jakým směrem se v dalších desetiletích bude světová energetika ubírat. ČEZ se již delší dobu věnuje snižování své uhlíkové stopy a rád by dosáhl uhlíkově neutrální výroby elektřiny do roku 2050. Součástí strategie Skupiny ČEZ je i rozvíjení nové energetiky a vyhledávání příležitostí v oblasti obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky.

Co nejblíže hlavním hráčům na trhu

V souladu s touto strategií proběhly dvě významné investice ČEZu na německém trhu – nákup podílu ve společnosti Sonnenbaterie a ve společnosti Sunfire.

„Hamburk je jedním z hlavních center rozvoje OZE v Německu. CEZ Deutschland zde bude mít své stálé zastoupení tak, abychom byli co nejblíže hlavním hráčům trhu.“

Martin Pacovský, ředitel rozvoje obnovitelných zdrojů Skupiny ČEZ v zahraničí

Otevření kanceláře v Hamburku je dalším jasným krokem v rozvíjení aktivit v oblasti obnovitelných zdrojů.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...