Domů
Obnovitelné zdroje
Společnost ČEZ otevírá druhou kancelář v Německu

Společnost ČEZ otevírá druhou kancelář v Německu

Společnost ČEZ tento týden informovala o rozvíjení svých aktivit v Německu, kde otevírá již druhou kancelář. Po Berlíně bude nyní působit i v Hamburku. Součástí strategie Skupiny ČEZ je vyhledávání příležitostí v oblasti obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky a právě v Hamburku je velká koncentrace firem podnikajících v rozvoji obnovitelných zdrojů energie.

Na přelomu listopadu a prosince probíhala v Paříži klimatická konference, jejímž výsledkem je mezinárodní dohoda o omezení globálního oteplování. Uzavření dohody je vnímáno jako začátek konce pro fosilní paliva a velká příležitost pro „zelené“ investice a inovace.

Pro energetické společnosti to je jasný signál, jakým směrem se v dalších desetiletích bude světová energetika ubírat. ČEZ se již delší dobu věnuje snižování své uhlíkové stopy a rád by dosáhl uhlíkově neutrální výroby elektřiny do roku 2050. Součástí strategie Skupiny ČEZ je i rozvíjení nové energetiky a vyhledávání příležitostí v oblasti obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky.

Co nejblíže hlavním hráčům na trhu

V souladu s touto strategií proběhly dvě významné investice ČEZu na německém trhu – nákup podílu ve společnosti Sonnenbaterie a ve společnosti Sunfire.

„Hamburk je jedním z hlavních center rozvoje OZE v Německu. CEZ Deutschland zde bude mít své stálé zastoupení tak, abychom byli co nejblíže hlavním hráčům trhu.“

Martin Pacovský, ředitel rozvoje obnovitelných zdrojů Skupiny ČEZ v zahraničí

Otevření kanceláře v Hamburku je dalším jasným krokem v rozvíjení aktivit v oblasti obnovitelných zdrojů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.