Domů
Německo
Hamburg jako první z německých velkoměst začal omezovat vjezd starým dieselům

Hamburg jako první z německých velkoměst začal omezovat vjezd starým dieselům

Představitelé hamburského úřadu pro životní prostředí včera podle agentury Reuters oznámili, že město zahájilo rozmisťování dopravních značek, které budou regulovat vjezd automobilů s dieslovým pohonem v závislosti na jejich emisní třídě. Hamburg je tak prvním velkým německým městem, které po únorovém verdiktu spolkového správního soudu, jenž městům zavádění takovýchto omezení posvětil, již aktivně koná.

Hamburské úřady včera oznámily, že v tomto týdnu rozmístily na 100 dopravních značek, které omezují vjezd dieselovým vozidlům nesplňujícím emisní normu Euro 5 do dvou ulic. Podle zástupců ekologických organizací je však tento krok nedostatečný, jelikož město omezuje vjezd pouze do ulic se stanicemi pro měření kvality ovzduší, a řidiči tak tyto ulice objedou.

Úředníci v Hamburku nyní čekají na vyjádření německého Spolkového správního soudu, jestli budou moct omezení vjezdu uplatit i vůči vozidlům, která nesplňují emisní normu Euro 6 z roku 2014, nebo pouze na výrazně menší počet vozidel nesplňující normu Euro 5 z roku 2009.

„Očekáváme, že zákaz vjezdu vstoupí v platnost v květnu. Proto je nutné obdržet písemnou podobu rozsudku správního soudu v Lipsku,“ uvedl Bjoern Marzahn, mluvčí úřadu pro životní prostředí v Hamburku.

Konečné vyjádření soudu úředníci očekávají do konce tohoto týdne. Podle mluvčího úřadu však v počáteční fázi zákazu nebudou řidiči prozatím pokutování, aby měli dostatek času se této situaci přizpůsobit. Město podle agentury Reuters zvažovalo i jiná opatření pro zlepšení kvality ovzduší, jako například elektrifikaci autobusové dopravy, ale částečné omezení vjezdu starým dieselovým vozidlům se jevilo jako nejefektivnější řešení.

Komentáře

(3)

Petr Hariprasad Hajič

17. květen 2018, 19:28

Trvalo to, ale přece jen to vypadá, že zdraví je přednější než mobilita. :-)

Martin Hájek

17. květen 2018, 23:27

Evropská komise dnes podala na čisté zelené Německo žalobu k Evropskému soudu kvůli dlouhodobému překračování imisních limitů NOx pro ochranu zdraví obyvatel :-)

Petr Hariprasad Hajič

18. květen 2018, 21:56

Podváděly všechny automobilky. Volkswagen, Audi, BMW, Mercedes. A nejen v oblasti NOx, ale i v reálné spotřebě, tj. CO2. Frapantní situace...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.