Domů
Německo
Hamburg jako první z německých velkoměst začal omezovat vjezd starým dieselům

Hamburg jako první z německých velkoměst začal omezovat vjezd starým dieselům

Představitelé hamburského úřadu pro životní prostředí včera podle agentury Reuters oznámili, že město zahájilo rozmisťování dopravních značek, které budou regulovat vjezd automobilů s dieslovým pohonem v závislosti na jejich emisní třídě. Hamburg je tak prvním velkým německým městem, které po únorovém verdiktu spolkového správního soudu, jenž městům zavádění takovýchto omezení posvětil, již aktivně koná.

Hamburské úřady včera oznámily, že v tomto týdnu rozmístily na 100 dopravních značek, které omezují vjezd dieselovým vozidlům nesplňujícím emisní normu Euro 5 do dvou ulic. Podle zástupců ekologických organizací je však tento krok nedostatečný, jelikož město omezuje vjezd pouze do ulic se stanicemi pro měření kvality ovzduší, a řidiči tak tyto ulice objedou.

Úředníci v Hamburku nyní čekají na vyjádření německého Spolkového správního soudu, jestli budou moct omezení vjezdu uplatit i vůči vozidlům, která nesplňují emisní normu Euro 6 z roku 2014, nebo pouze na výrazně menší počet vozidel nesplňující normu Euro 5 z roku 2009.

„Očekáváme, že zákaz vjezdu vstoupí v platnost v květnu. Proto je nutné obdržet písemnou podobu rozsudku správního soudu v Lipsku,“ uvedl Bjoern Marzahn, mluvčí úřadu pro životní prostředí v Hamburku.

Konečné vyjádření soudu úředníci očekávají do konce tohoto týdne. Podle mluvčího úřadu však v počáteční fázi zákazu nebudou řidiči prozatím pokutování, aby měli dostatek času se této situaci přizpůsobit. Město podle agentury Reuters zvažovalo i jiná opatření pro zlepšení kvality ovzduší, jako například elektrifikaci autobusové dopravy, ale částečné omezení vjezdu starým dieselovým vozidlům se jevilo jako nejefektivnější řešení.

Potřebujete být v obraze ohledně německé energetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti německé energetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Němci i Britové se chystají na blackout. Mějte doma sbaleno jako do kempu, radí lidem obce
2. prosinec 2022, 05:30
Německé ministerstvo financí chce uvalit na energetické firmy windfall tax ve výši 33 procent
29. listopad 2022, 15:53
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
Petr Hariprasad Hajič
17. květen 2018, 19:28

Trvalo to, ale přece jen to vypadá, že zdraví je přednější než mobilita. :-)

Martin Hájek
17. květen 2018, 23:27

Evropská komise dnes podala na čisté zelené Německo žalobu k Evropskému soudu kvůli dlouhodobému překračování imisních limitů NOx pro ochranu zdraví obyvatel :-)

Petr Hariprasad Hajič
18. květen 2018, 21:56

Podváděly všechny automobilky. Volkswagen, Audi, BMW, Mercedes. A nejen v oblasti NOx, ale i v reálné spotřebě, tj. CO2. Frapantní situace...

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516