Domů
Obnovitelné zdroje
Bloomberg: Čínská CNG zvažuje prodej evropského portfolia obnovitelných zdrojů

Bloomberg: Čínská CNG zvažuje prodej evropského portfolia obnovitelných zdrojů

Čínská společnost China General Nuclear Power (CGN) zvažuje, že prodá své evropské portfolio obnovitelných zdrojů energie. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na své zdroje. Ty cenu transakce odhadují na více než dvě miliardy dolarů (42,8 miliardy Kč). Na potenciálním prodeji divize CGN Europe Energy podle nich společnost CGN spolupracuje s podnikem CITIC Securities.

Státem podporovaný gigant začal ohledně prodeje oslovovat firmy z oboru i soukromé kapitálové společnosti, uvedly zdroje. Jednání jsou v počáteční fázi a společnost může od plánu ještě odstoupit. CGN ani CITIC Securities se k věci zatím nevyjádřily.

Čínské firmy kontrolované vládou v poslední době intenzivněji přehodnocují svá zahraniční portfolia. Snaží se optimalizovat výnosy ze svých investic.

Prodej zahraničních aktiv zvažují například společnosti Beijing Capital či Beijing Enterprises, uvedl už dříve Bloomberg. Podnik China Tianying se loni v červnu dohodl na prodeji španělské společnosti Urbaser, která se zabývá nakládáním s odpady, a to za cenu za 1,8 miliardy dolarů.

Společnost CGN Europe Energy byla založena v roce 2014 a sídlí v Paříži. Vyvíjí a provozuje projekty v oblasti alternativních zdrojů energie ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Británii, Irsku, Švédsku a Senegalu, uvádí na svém webu. Celkové investice této divize v Evropě a v Africe přesáhly tři miliardy eur (bezmála 73 miliard Kč) a její celkový instalovaný výkon činí 2,4 gigawattu.

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Specialisté na fotovoltaiku z Photon Energy hlásí skokový nárůst tržeb i zisku
11. srpen 2022, 10:30
Věříte, že elektřina někdy zlevní? Zásadní otázka pro zájemce o soláry
11. srpen 2022, 07:41
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se