Domů
Obnovitelné zdroje
Americký Boeing bude spolupracovat s Mexikem na vývoji leteckého biopaliva

Americký Boeing bude spolupracovat s Mexikem na vývoji leteckého biopaliva

Americká společnost Boeing bude spolupracovat společně s mexickým leteckým přepravcem Aeromexico a mexickou letištní službou ASA na vývoji biopaliva pro letecký průmysl. Projekt rozvoje využívání leteckého biopaliva rovněž podpoří i mexická vláda.

Iniciativa, kterou bude koordinovat Mexické centrum bioenergetických inovací, podpoří jak mexický letecký sektor, tak ekologické a socioekonomické cíle. Na projektech v oblasti vývoje biopaliva se bude podílet celkem 17 institucí včetně Aeromexica, Boeingu a řady výzkumných center.

„Pro účely podpory zákazníků a dlouhodobého rozvoje leteckého průmyslu je Boeing hrdý, že může uzavřít partnerství s Aeromexico a mnohými klíčovými stakeholdery, aby podpořil rozvoj udržitelného průmyslu s leteckým biopalivem Mexika.“

Marc Allen, prezident Boeing International

Podle Allena bude rozvoj dlouhodobě udržitelného leteckého paliva hrát kritickou roli v omezování emisí leteckého průmyslu a přinese Mexiku nové a inovativní průmyslové odvětví.

Mexická vláda spolu s dalšími zúčastněnými institucemi bude tyto snahy, jež by měly vést k vytvoření životaschopného business modelu, finančně podporovat po dobu čtyř let. Výzkum bude zaměřen na zdroje biomasy, produkci paliva, posouzení udržitelnosti a životního cyklu a rozvoje trhu s leteckým biopalivem.

„Úspěch tohoto úsilí by byl nemožný bez týmové práce ASA a našeho strategického partnera Boeing, kteří sehráli zásadní roli v projektech, jakými byly první transkontinentální let s biopalivem v historii na lince Mexiko-Madrid či zelené lety mezi Mexikem a Kostarikou. Jsme připraveni čelit výzvě vyvrátit mýtus o tom, že nemůžete být sociálně a ekologicky zodpovědní a zároveň konkurenceschopní,“ komentuje spolupráci Sergio Allard, ředitel Aeromexico pro lidské zdroje.

Zdroj úvodní fotografie: Honeywell

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.