Google zdvojnásobil svou kapacitu OZE, nakoupil 842 MW

DomůSpolečnosti ve světěGoogle zdvojnásobil svou kapacitu OZE, nakoupil 842 MW

Internetový gigant Google uskutečnil svůj největší nákup obnovitelných zdrojů energie v historii. Pro napájení svých datových center získal OZE o instalovaném výkonu 842 MW. Společnost se tak o další kousek přiblížila svému cíli být 100% „zelená“.

Google patří mezi společnosti, které mohutně investují do obnovitelných zdrojů. Obrovským nákupem, který zahrnuje 6 projektů v Severní Americe, Jižní Americe a Evropě, se Google dostal přes hranici 2 GW v obnovitelných zdrojích.

Největší část nově nabytých zdrojů tvoří vítr, který představuje 701 MW. Zbylých 141 MW tvoří solární elektrárny.

Přehled nových obnovitelných zdrojů Googlu. https://googleblog.blogspot.cz

Za posledních 5 let Google investoval do cizích obnovitelných projektů 2,5 miliardy dolarů

Od roku 2006, kdy Google otevřel své první datové centrum, se snaží podporovat obnovitelnou energii. Google má nyní k dispozici 13 datových center. Čtrnácté datové centrum má vzniknout v Alabamě v areálu staré uhelné elektrárny a bude kompletně napájeno z obnovitelných zdrojů elektrické energie.

Kromě investování do vlastních obnovitelných zdrojů energie se Google podílí na financování velkých projektů po celém světě. Za posledních pět let investoval do 22 projektů, na které vyčlenil 2,5 miliardy dolarů.

Google navíc spustil novou službu s názvem Sunroof, která určí, jaký energetický potenciál má vaše střecha. Další novinkou je, že automobily Google Street budou nově mapovat kvalitu ovzduší. Není proto žádným překvapením, že byl Google zapsán na seznam firem, které vytváří opatření na zmírnění klimatických změn. Seznam obsahuje 113 společností, mezi něž patří také Apple nebo Microsoft.