Domů
Společnosti ve světě
Google zdvojnásobil svou kapacitu OZE, nakoupil 842 MW

Google zdvojnásobil svou kapacitu OZE, nakoupil 842 MW

Internetový gigant Google uskutečnil svůj největší nákup obnovitelných zdrojů energie v historii. Pro napájení svých datových center získal OZE o instalovaném výkonu 842 MW. Společnost se tak o další kousek přiblížila svému cíli být 100% „zelená“.

Google patří mezi společnosti, které mohutně investují do obnovitelných zdrojů. Obrovským nákupem, který zahrnuje 6 projektů v Severní Americe, Jižní Americe a Evropě, se Google dostal přes hranici 2 GW v obnovitelných zdrojích.

Největší část nově nabytých zdrojů tvoří vítr, který představuje 701 MW. Zbylých 141 MW tvoří solární elektrárny.

Přehled nových obnovitelných zdrojů Googlu. https://googleblog.blogspot.cz

Za posledních 5 let Google investoval do cizích obnovitelných projektů 2,5 miliardy dolarů

Od roku 2006, kdy Google otevřel své první datové centrum, se snaží podporovat obnovitelnou energii. Google má nyní k dispozici 13 datových center. Čtrnácté datové centrum má vzniknout v Alabamě v areálu staré uhelné elektrárny a bude kompletně napájeno z obnovitelných zdrojů elektrické energie.

Kromě investování do vlastních obnovitelných zdrojů energie se Google podílí na financování velkých projektů po celém světě. Za posledních pět let investoval do 22 projektů, na které vyčlenil 2,5 miliardy dolarů.

Google navíc spustil novou službu s názvem Sunroof, která určí, jaký energetický potenciál má vaše střecha. Další novinkou je, že automobily Google Street budou nově mapovat kvalitu ovzduší. Není proto žádným překvapením, že byl Google zapsán na seznam firem, které vytváří opatření na zmírnění klimatických změn. Seznam obsahuje 113 společností, mezi něž patří také Apple nebo Microsoft.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.