Domů
Obnovitelné zdroje
Paříž 2015: konference se bude konat se zvýšenými bezpečnostními opatřeními

Paříž 2015: konference se bude konat se zvýšenými bezpečnostními opatřeními

Po teroristických útocích ve Francii z 13. listopadu vyvstaly otázky, zda se bude konat dlouho očekávaná klimatická konference, která má probíhat v Paříži od 30. listopadu do 11. prosince. Francouzská vláda konání akce podpořila, ale zároveň přislíbila zvýšená bezpečnostní opatření. Podle odhadů do Paříže dorazí kvůli konferenci až 60 000 lidí.

COP 21 Paris je označení události, na které se sejdou přední představitelé států OSN, aby dojednali celosvětově přijatelnou dohodu o omezování skleníkových plynů, která má udržet růst průměrné teploty na zemi pod hranicí 2 °C.

„Laurent Fabius, francouzský ministr zahraničních věcí, a Christiana Figueres, výkonná tajemnice UNFCCC, potvrdili, že COP 21 bude probíhat podle plánu a my je podporujeme v rozhodnutí nenechat terorismus zhatit to, co bude jednou z nejdůležitějších enviromentálních konferencí našich životů.“

Nick Henry, organizátor a výkonný ředitel Climate Action

 

Po teroristických útocích panují v Paříži zvýšená bezpečnostní opatření. Kvůli konferenci probíhá instalace senzorů, které měří parametry, jež by odhalily kontaminaci vody. Stejné senzory byly použity i během olympijských her v Londýně v roce 2012 nebo během akce World Expo v Šanghaji v roce 2010.

„Konference bude probíhat se zesílenými bezpečnostními opatřeními. Jedná se o nezbytně nutný krok v boji proti klimatickým změnám a konference se samozřejmě konat bude.“

Laurent Fabius, francouzský ministr zahraničních věcí

Konferenci podpořil i americký prezident Barack Obama

Podle informací zatím nikdo z předních představitelů konference nezrušil svou účast. Do Paříže má přijet 138 hlav států včetně amerického prezidenta Baracka Obamy, který konání konference podpořil.

„Myslím, že je naprosto nezbytné pro každou zemi, každého vůdce vyslat signál, že krutost několika zabijáků nezastaví svět v dělání zásadních věcí.“

Barack Obama, americký prezident

Úvodní fotografie: UNFCCC

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Pro přechod na zelenou energii máme dostatek nerostných surovin, říká studie
28. leden 2023, 11:58
Větrné elektrárny jsou už vyšší než socha Svobody. A začínají se lámat
28. leden 2023, 08:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516