Domů
Obnovitelné zdroje
Spojené království a Čína budou společně rozvíjet technologie pro offshore OZE

Spojené království a Čína budou společně rozvíjet technologie pro offshore OZE

Výzkumníci ze Spojeného království a Číny budou spolupracovat na pěti projektech zaměřených na vývoj nové generace offshore technologií pro využití obnovitelných zdrojů energie. Podpořené projekty budou zaměřeny jak na offshore větrnou energetiku, tak na vlnové a přílivové elektrárny. 

Společné multidisciplinární tříleté projekty zaměřené na rozvoj technologií pro offshore OZE budou hledat řešení pro klíčové výzvy ovlivňující rozvoj offshore systémů, jako jsou větrné, vlnové či přílivové elektrárny.

Projekty by dále měly odpovědět na otázku, kde jsou nejlepší zdroje k dispozici a kde instalovat vyvíjené technologie. Důraz bude kladen také na oblast bezpečnosti, aby budované elektrárny dokázaly odolat extrémním událostem, jako jsou tajfuny nebo zemětřesení.

Projekty budou podpořeny britskými organizacemi the Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC), the Natural Environment Research Council (NERC) a čínskou the National Natural Science Foundation of China (NSFC). Tyto organizace poskytnou na projekty celkem 4 miliony liber.

„Spojené království je světovým lídrem v offshore větrné energetice, která nám pomáhá splnit naše klimatické závazky a přispívá k ekonomickému růstu a tvorbě pracovních míst. Tyto 4 miliony liber podpoří společný výzkum nové generace offshore technologií s jedním z našich největších globálních obchodních partnerů, což povede k vytvoření nových příležitostí pro projekty napříč Spojeným královstvím a zbytkem světa.“ řekl britský náměstek pro průmysl a energetiku Richard Harrington.

Yang Wei, prezident NSFC, k oznámené spolupráci dodal, že další rozvoj čínského sektoru obnovitelných zdrojů je nedílnou součástí třinácté pětiletky. Vyzdvihl také přínos partnerství se Spojeným královstvím v této oblasti, které pomáhá stavět na silných stránkách obou zemí v oblasti výzkumu a inovací a které pomůže posílit již nyní produktivní vzájemný vztah v dlouhodobém horizontu.

Přehled a popis podpořených projektů jsou uvedeny na zde.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.