Domů
Obnovitelné zdroje
Tesla rozšíří v příštím roce prodeje solárních střech do zemí Evropy

Tesla rozšíří v příštím roce prodeje solárních střech do zemí Evropy

Americká společnost Tesla má v plánu v příštím roce spustit prodeje své solární střechy v Evropě. Produkt sice v první fázi čelil problémům s pomalou výrobou, nicméně do konce roku by se výroba měla podstatně navýšit.

Jeden z hlavních plánů vizionáře Elona Muska k transformaci energetiky postoupil do další fáze. Po úvodních problémech s výrobou se zdá, že se společnost Tesla zaměřila více na solární střechy a plánuje s nimi expandovat do Evropy.

Současně s tím generální ředitel Elon Musk oznámil nový vylepšený design solární střechy, který dle jeho slov může domácnostem ušetřit až 500 dolarů ročně v závislosti na cenách elektřiny v místě bydliště.

Zákazníci mají možnost solární tašky koupit přímo nebo si je od společnosti půjčit. Elon Musk produkt přirovnal k „tiskárně na peníze na vlastní střeše domu“.

Produkt, který se na první pohled zdá jako přelomový, si v minulém roce prošel horším obdobím. Podle informací od zaměstnanců společnosti agentura Bloomberg informovala, že v některých týdnech roku 2018 byla Tesla schopná vyrobit dostatek tašek pouze pro několik jednotek střech.

Elon Musk produkt solární střechy poprvé představil v říjnu 2016. Od produktu si sliboval, že bude navazovat na činnost společnosti SolarCity, kterou Tesla koupila za 2,6 mld. dolarů. Produkt je nicméně stále ve vývoji, dochází k jeho zlepšování a testování, aby se urychlil proces výroby.

Počet čtvrtletních instalací společnosti SolarCity a následně Tesla
Počet čtvrtletních instalací střešních panelů společnosti SolarCity a následně Tesla

Nicméně jak vyplývá z čtvrtletních hospodářských výsledků společnosti, instalace nových střešních solárních panelů stále klesá a v posledním čtvrtletí dosáhla pouhých 29 MW, což je nejméně v historii společnosti. Pokud mají solární střechy nahradit prodeje z běžných solárních instalací, bude nutné jejich výrobu ještě znásobit.

V nejlepším období byla společnost SolarCity schopna nainstalovat cca 200 MW instalovaného výkonu solárních elektráren za čtvrtletí.

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Nízká výroba větrných elektráren vyhnala ceny elektřiny na britském trhu nad 1000 liber za MWh
30. listopad 2022, 05:14
V centru Prahy vyrostla největší solární elektrárna města. Velká jako hřiště
29. listopad 2022, 16:37
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(6)
energetik II
20. srpen 2019, 08:31

Pokud během 3 roků klesly čtvrtletní instalace ze 200 na 29 MW, tak to nevypadá zrovna na nějaký "trhák" !!

Milan Vaněček
20. srpen 2019, 08:46

Solar city dříve to byla jedna firma z tisíce jiných co dávaly čínské panely na střechy. Nový Solar city je unikátní firma s unikátním ale zatím drahým produktem, spíš pro bohaté.

Asi jako když kdysi Musk koupil zkrachovaný podnik vyrábějící klasická auta a začal budovat svoji Teslu.

Jan Veselý
20. srpen 2019, 12:25

V USA se změnil preferovaný model instalace střešních FVE. Zákazníci diky poklesu cen začali dávat přednost tomu, že si stavbu financují sami. To fakticky zbouralo Solar City jejich obchodní model. Obrovsky teď na FVE naopak vydělávají malé tříchlapové řemeslnické firmy.

petrik
20. srpen 2019, 13:03

Rozsirit muze,ale kdo si to poridi po tom velkem solarnim tunelu ??? O tom za vodou nepisi....

Jan Veselý
20. srpen 2019, 13:10

Máte pravdu, české zlodějiny nikoho v USA moc nezajímají a na jejich rozhodování taky vliv nemají.

Petr Hrubý
8. listopad 2021, 17:55

Hledám, jestli už je možné objednat si Tesla střechu v Česku a vidím, že zatím ne, a že jsou tady poměrně staré informace. takže, podle mých informací to šlo s Tesla střechami od desíti k pěti z toho důvodu, že Tesal auta procházela docela náročným obdobím. Čili ne že by nebyl zájem, ale firma, aby přežila, prioritizovala auta. Momentálně to vypadá, že se výroba i instalace střech zvýší - ve druhém čtvrtletí 2021 instalovali 1 274 MWh (energy storage), což bylo 205% nárůst oproti stejnému období 2020. Solárních panelů instalovali 85MWh, tj 214% oproti 2020. Problém je ovšem taky v tom, že stále prioritizují auta, a jak víme, nedostatek čipů je problém všude, takže stejné čipy, které můžou použít v autech, použijí raději v autech. Takže si musíme počkat, až se tahle silikonová krize trochu srovná.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se