Tesla rozšíří v příštím roce prodeje solárních střech do zemí Evropy

DomůObnovitelné zdrojeTesla rozšíří v příštím roce prodeje solárních střech do zemí Evropy

Americká společnost Tesla má v plánu v příštím roce spustit prodeje své solární střechy v Evropě. Produkt sice v první fázi čelil problémům s pomalou výrobou, nicméně do konce roku by se výroba měla podstatně navýšit.

Jeden z hlavních plánů vizionáře Elona Muska k transformaci energetiky postoupil do další fáze. Po úvodních problémech s výrobou se zdá, že se společnost Tesla zaměřila více na solární střechy a plánuje s nimi expandovat do Evropy.

Současně s tím generální ředitel Elon Musk oznámil nový vylepšený design solární střechy, který dle jeho slov může domácnostem ušetřit až 500 dolarů ročně v závislosti na cenách elektřiny v místě bydliště.

Zákazníci mají možnost solární tašky koupit přímo nebo si je od společnosti půjčit. Elon Musk produkt přirovnal k „tiskárně na peníze na vlastní střeše domu“.

Produkt, který se na první pohled zdá jako přelomový, si v minulém roce prošel horším obdobím. Podle informací od zaměstnanců společnosti agentura Bloomberg informovala, že v některých týdnech roku 2018 byla Tesla schopná vyrobit dostatek tašek pouze pro několik jednotek střech.

Elon Musk produkt solární střechy poprvé představil v říjnu 2016. Od produktu si sliboval, že bude navazovat na činnost společnosti SolarCity, kterou Tesla koupila za 2,6 mld. dolarů. Produkt je nicméně stále ve vývoji, dochází k jeho zlepšování a testování, aby se urychlil proces výroby.

Počet čtvrtletních instalací střešních panelů společnosti SolarCity a následně Tesla

Nicméně jak vyplývá z čtvrtletních hospodářských výsledků společnosti, instalace nových střešních solárních panelů stále klesá a v posledním čtvrtletí dosáhla pouhých 29 MW, což je nejméně v historii společnosti. Pokud mají solární střechy nahradit prodeje z běžných solárních instalací, bude nutné jejich výrobu ještě znásobit.

V nejlepším období byla společnost SolarCity schopna nainstalovat cca 200 MW instalovaného výkonu solárních elektráren za čtvrtletí.