Domů
Plynárenství
Gazprom dodal loni do Evropy a Turecka rekordní množství plynu, do ČR mířilo 5,8 mld. m3

Gazprom dodal loni do Evropy a Turecka rekordní množství plynu, do ČR mířilo 5,8 mld. m3

Ruský Gazprom dodal loni do Evropy a Turecka celkem 193,9 miliard metrů krychlových zemního plynu a překonal tak o 8,1 % předloňský rekord 179,3 miliard metrů krychlových. Největším odběratelem bylo Německo s 53,4 miliardami metrů krychlových.

Gazprom v loňském roce dodal do Evropy a Turecka rekordní množství zemního plynu. Rekordní dodávky zaznamenal Gazprom také v případě několika evropských zemí v čele s Německem, do kterého dodal 53,4 miliard metrů krychlových plynu, což je o 7,1 % více než v roce 2016.

Rekordní množství plynu dodal Gazprom také do Rakouska (8,5 miliard metrů krychlových, meziročně o 40 % více), Nizozemska (4,6 miliard metrů krychlových, meziročně o 9,7 % více) a Dánska (1,8 miliard metrů krychlových, meziročně o 1,9 % více).

Růst dodaného množství ruského zemního plynu byl v loňském roce zaznamenán také v případě Francie o 6,8 % na 12,3 miliard metrů krychlových, České republiky o 28 % na 5,8 miliard metrů krychlových a Slovenska o 24,5 % na 4,6 miliard metrů krychlových.

„Trend ročních rekordů ukazuje rostoucí poptávku evropských zemí po ruském plynu na jedné straně a spolehlivost našich dodavatelů dodat požadované objemy na straně druhé,“ řekl podle zahraničního serveru Platts Alexej Miller, CEO Gazpromu.

Vysoká poptávka po ruském plynu napříč Evropou byla začátkem roku 2017 způsobená chladným počasím a zůstala vysoká i přes léto a na podzim kvůli doplňování zásobníků plynu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.