Domů
Plynárenství
Gazprom: Dodávky plynu do Číny novým plynovodem Síla Sibiře pandemií ovlivněny nebyly
Zdroj: Gazprom

Gazprom: Dodávky plynu do Číny novým plynovodem Síla Sibiře pandemií ovlivněny nebyly

Současná pandemie onemocnění COVID-19 komplikuje situaci v mnoha odvětvích na celé světě. Výskyt nákazy koronavirem se nevyhnul ani některým provozům ruského plynárenského gigantu Gazprom. Přesto však podle společnosti současná situace nemá vliv na tok plynu do Číny novým plynovodem Síla Sibiře, který zahájil provoz teprve ke konci loňského roku.

Rusko ke konci loňského roku uvedlo do provozu plynovod Síla Sibiře, který zemi otevřel cestu na čínský trh. V současné době je zdrojem plynu pro plynovod Chayandinskoye pole. Gazprom však musel podle serveru S&P Global evakuovat z pole několik desítek pracovníků poté, co u několika z dělníků potvrdila nákaza koronavirem.

Omezení personálu nicméně podle Gazpromu nemělo vliv na dodávky, a plynovodem do Číny stále proudí zhruba 9 milionů metrů krychlových plynu denně.

„Všechno funguje v pořádku navzdory COVID-19,“ uvedl mluvčí společnosti Gazprom.

Plynovod je nyní provozován pouze s omezenou kapacitou, kdy Gazprom očekává, že za první rok provozu přepraví na 5 miliard kubíků. Projektovaná přepravní kapacita přitom činí 38 miliard kubíků.

Objem přepravovaného plynu by však měl růst, přičemž již v příštím roce by se měl díky druhé kompresorovně zdvojnásobit na 10 miliard kubíků. K plnému využití přepravní kapacity plynovodu mají pomoci další plynová pole, která by plynovod měla začít zásobovat do konce roku 2022.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Biometan může nahradit ruský plyn v autobusech. Města v něm vidí soběstačnost
11. srpen 2022, 17:44
U koho jsou energie nejlevnější a na jak dlouho podepsat smlouvu? HN srovnaly nabídky největších dodavatelů elektřiny a plynu
10. srpen 2022, 18:06
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Lubos Vozar
14. květen 2020, 10:10

Pre porovnanie, jeden Q-Max LNG Carrier ma kapacitu 266,000 m3 LNG co predstavuje cca 155 milionov m3 plynu. Jeden LNG Carrier Prinesie tolko co toto potrubie teraz za 17 dni a po dostavani compresky tolko co toto potrubie dovezie za 8.5 dna. Celkovy Import LNG za 2019 predstavoval 96.56 Mt LNG co je ekvivalent 125 miliard m3 plynu.

www. spglobal. com/platts/en/market-insights/latest-news/natural-gas/011520-chinas-dec-2019-gas-import-growth-slows-on-weak-demand-higher-domestic-production

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se