Import LNG do Číny v první polovině 2019 vzrostl o více než 19 %

DomůPlynárenstvíImport LNG do Číny v první polovině 2019 vzrostl o více než 19 %

Čína je v současnosti druhým největším importérem zkapalněného zemního plynu (LNG) na světě. Navýšení importu LNG je podle serveru Platts důsledkem ekonomických politik zacílených na přechod domácností a průmyslu z uhlí na zemní plyn. Nárůst importu a tedy i spotřeby zemního plynu souvisí s politikami státu zvyšovat spotřebu plynu jako čistšího paliva s cílem snížit znečištění země.

Během ledna až června letošního roku Čína importovala celkem 28,37 milionů tun LNG. Jedná se o nárůst o 19,3 % oproti stejnému období v loňském roce. Data byla získána od General Administration of Customs, což je agentura, která vybírá daně, celní a podobné poplatky a zároveň je zodpovědná za řízení importu a exportu zboží a služeb.

V červnu 2019 Čína importovala 4,53 milionů tun LNG, což je o 14,9 % více než v předchozím roce. Z toho 2,39 milionů tun LNG dovezla z Austrálie. Jedná se o téměř 32% nárůst ve srovnání s červnem 2018. V první polovině letošního roku byla Austrálie největším dodavatelem LNG do země. Celkem z Austrálie pocházelo 13,62 milionů tun LNG.

Dalšími významnými dodavateli LNG do Číny byl Katar a Malajsie. Katar v první polovině roku 2019 dodal do země 4,2 milionů tun LNG a Malajsie 3,23 tun.

Během posledních měsíců dovoz plynovody klesá

Import zemního plynu plynovody naopak dále klesá. Konkrétně z Turkmenistánu Čína importovala během prvních šesti měsíců roku 2019 o 1,6 % méně plynu než v roce 2018, přesně pak 12,67 milionů tun zemního plynu. V červnu 2019 Čína importovala 2,99 milionů tun zemního plynu plynovody. Jedná se o pokles 10,3 % ve srovnání s loňským rokem. Celkově pak během prvních šesti měsíců importovala 18,55 milionů tun plynu plynovody. V tomto případě toto číslo oproti loňskému vzrostlo o 1,6 %.

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují