Domů
Plynárenství
Německo dalo zelenou výstavbě Nord Stream 2 ve svých vodách

Německo dalo zelenou výstavbě Nord Stream 2 ve svých vodách

Německo schválilo výstavbu a provoz sporného plynovodu Nord Stream 2 ve svých vodách. Oznámil to dnes Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii (BSH). Projekt je rozšířením plynovodu Nord Stream, který obchází Ukrajinu a přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Výhrady vůči němu vyjádřila řada zemí střední a východní Evropy, včetně České republiky.

BSH dospěl k závěru, že výstavba 31 kilometrů dlouhého úseku v německých vodách nepředstavuje žádné riziko pro dopravu nebo životní prostředí. Provozovatel plynovodu podle agentury Reuters předpokládá, že v příštích měsících získá povolení také od Ruska, Finska, Dánska a Švédska, do jejichž vod trasa plynovodu rovněž zasahuje.

Stavbu plynovodu se snaží zablokovat Polsko. Premiér Mateusz Morawiecki minulý měsíc uvedl, že

„Nord Stream 2 porušuje princip diverzifikace, který tvoří jádro energetické bezpečnosti Evropské unie“.

Varšava se obává, že se tak zvýší závislost Evropy na Rusku. Výhrady vyjádřily kromě Polska i Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Bulharsko a Řecko. Podle těchto zemí jde stavba proti zájmům EU a obsahuje riziko další destabilizace Ukrajiny.

Komentáře

(6)

Josef

27. březen 2018, 21:55

To je náhodička právě když se rozhodovalo o plynovodu Nord Stream 2 tak došlo k otravě dvojitého ruského agenta, který to navíc přežil. Komu asi tato akce posloužila - že by Rusko nechtělo dodávat do Evropy plyn a tak zabije tím nejhloupějším způsobem jaký je jen možný agenta ,kterého samo propustilo ?. Tomu snad neuvěří ani absolvent zvláštní školy přesto se všichni tváří jako že je to pravda a hrají stupidní divadlo podle předem napsaného scénáře. Přitom všichni vědí komu takto akce posloužila a o co tady šlo. Co bude příště ?

Petr

28. březen 2018, 18:11

Velké množství ruských diplomatů nakonec vyhodili jen Britové a USA, Česko nakonec na svou velikost se 3 relativně nejvíc hned po nich.

Ale dost států i EU té prasácké akci neuvěřilo a nevyhodili ani jednoho symbolického jak to bylo nejčastější.

C

28. březen 2018, 20:38

No za to s tím že jed mohl být od nás je to myslím pochopitelné.

Josef

28. březen 2018, 22:25

Co bylo kdy u nás vyrobeno nikdo neví rozhodně ne politici co jsou tam 2 nebo 3 roky. A za druhé pokud někdo udělá analýzu syntetického jedu a zná jeho název znamená to jediné - že ho vlastní - kdyby to byla nějaká bojová látka Ruska , pak by nikdo nevěděl o co jde, ale Anglie věděla od samého začátku co bylo použito. Rusko tvrdí že u nich to nikdy nevyráběli ať lžou nebo ne je jasné, že to vyráběl kde kdo včetně Anglie. A nedělám si iluze, že i u nás bylo něco podobného někdy vyrobeno a dáno někam do skladu v tom našem bordelu se pak s tím může stát cokoli není to dávno co vybuchovala munice a samopaly se válely volně po lese dovedu si představit v jakém pořádku taky byly vojenské sklady v 90 tých letech v době kdy se rušila většina armády - tehdy to nikoho nezajímalo.

C

29. březen 2018, 00:35

Otázka je skladovatelnost novičoku, když to přeženu tak nějaký sajrajt jako fosgen vydrží roky, chlor tisíce let, ale co složitější jedy? Kyanid se umí třeba celkem kazit. To že jste schopný látku zjistit, neznamená že ji vyrábíte, nebo vlastníte, můžete na to mít jenom testy. Ovšem novičok je dost profláklý, což tedy vytváří otázku proč by jej použili, pokud by měli něco lepšího? Novičok je opravdu záležitost studené války, takže něco o co se západ velmi zajímal a stál o získání vzorků, takže jeho dřívější analýza nebude nic překvapivého.

Ovšem více by smysl dávala otrava jídlem, z jistého úhlu pohledu jsou nejlepší přírodní jedy, působení některých nejde zvrátit a protijed prakticky neexistuje, přitom to není žádná exotika.

Tvrdí se že tu byly jaderné zbraně, ale pochybuji že by tu sověti nechali chemické pokud byly odstěhovány jaderné, stejně tak pochybuji že by nebyly zničeny či předány NATO. Ovšem je možné že to byl NOS někde z východnějších skladů.

Nicméně je stále pochopitelné pokud k vyhoštění po obvinění dojde, pochopitelně to není na uzavření celé mise, ale několik málo jednotlivců (pokud jsou i třeba náznaky že konají něco co není úplně standardní činnost, tak toto může být vhodná záminka), je vcelku pochopitelné.

Petr

29. březen 2018, 22:46

Nejde o to, že u nás Sověti skladovali jedy, ale že Česko mělo a má jedny z nejlepších vědců na světě, tak se to tady přímo zkoumalo našimi lidmi.

Jinak když chcete někoho neprokazatelně zavraždit, tak je nejlepší sehrát loupežné přepadení nebo dopravní nehodu.

Ty chemické a další zbraně jak o nich mluví zápaďáci jsou od svržení Saddáma už příšerně obehrané, přitom ve všech těch mediálních případech bylo takhle supersložitě vyrobeno míň mrtvol než jedním samopalem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.