Domů
Plynárenství
Společnost innogy zlevní od února plyn, levnější plyn slibují i další dodavatelé
zemní plyn

Společnost innogy zlevní od února plyn, levnější plyn slibují i další dodavatelé

Největší distributor zemního plynu v ČR, firma innogy, zlevní od února plyn. Zákazníkům, kteří nevyužívají žádných akčních slev, klesne cena komodity v průměru o 4,5 procenta. Společnost o tom dnes informovala ČTK. Přesné podmínky innogy zveřejní na svém webu 15. ledna.

Firma dále uvedla, že lidé s odběrem zemního plynu, kteří uzavřou smlouvu na produkt Optimal se začátkem dodávky od února 2018, získají navíc k levnějšímu plynu ještě finanční bonusy v průběhu následujících tří let až do výše 4500 korun.

„Připravili jsme pro naše zákazníky slevu na plyn, díky které ušetří za vytápění v druhé půlce letošní topné sezony. Na rozdíl od obchodů ale naši zákazníci nemusí nikam chodit. Částku odpovídající jejich spotřebě jim připíšeme na fakturu formou speciální prémie,“ uvedl dnes obchodní ředitel innogy Tomáš Varcop.

Společnost tvrdí, že od roku 2013 snížila svým zákazníkům cenu plynu celkem o 26,7 procenta.

„V praxi to znamená, že domácnost v průměrném rodinném domě, která plynem ohřívá vodu a topí, má nyní roční účet za plyn nižší o více než sedm tisíc korun než před pěti lety,“ dodalo innogy.

Mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek dnes ČTK řekl, že firma připravuje nové cenové produkty, které zákazníkům nabídne v následujících měsících.

„Zbytku zákazníků, kteří jsou ještě na takzvaném základním ceníku, nabízíme dlouhodobě, při přechodu na různé cenové produkty, bonusy až 3000 korun,“ dodal.

Někteří další dodavatelé oznámili snížení cen plynu už v posledních měsících loňského roku. ČEZ v říjnu představil nový produkt, pomocí kterého podle něj lidé ušetří za plyn 14 až 20 procent proti tříletému tarifu s fixací. O šest procent pak od začátku prosince zlevnil plyn novým zákazníkům alternativní dodavatel MND. Od začátku ledna sleva platí pro všechny zákazníky společnosti.

„Pro získání slevy nemusí zákazník nic dělat, bude mu nastavena zcela automaticky,“ uvedl ředitel prodeje a marketingu MND Jan Sýkora.

přeprava zemního plynu
Ilustrační foto

Podle mluvčího E.ON Vladimíra Váchy zůstávají ceny u firmy zatím na úrovni loňského posledního čtvrtletí. Další kroky společnosti zatím specifikovat nechtěl.

„Už dříve měli naši zákazníci možnost získávat produkty, které reagovaly na pohyb na velkoobchodních trzích. A v posledních letech to byl většinou pohyb klesající,“ dodal.

Mluvčí největšího alternativního dodavatele Bohemia Energy Hana Novotná dnes ČTK řekla, že strategií firmy je, aby nabídla zákazníkům vždy levnější cenu než jejich dominantní dodavatel.

„Pokud tedy dominantní dodavatel sníží ceny, zákazník Bohemia Energy s produktem Garance bude mít cenu ještě výhodnější,“ uvedla.

„Zákazníkům z řad podnikatelů, kteří nás již během posledních dvou týdnů oslovili, nabízíme nyní až o čtyři procenta levnější ceny elektřiny a plynu proti původním cenám,“ dodal mluvčí Centropol Energy Aleš Pospíšil.

Skupina innogy zajišťuje v ČR dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků.

Firma provozuje 65.000 kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a prodává víc než šest milionů metrů krychlových stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(8)
František Černý
11. leden 2018, 13:29

Jsem věděl, že ty fixace nebudou mít smysl, že se to za chvilku obrátí, a to co se psalo nebude za pár měsíců platit. Neudělal jsem tak a teď můžu být jedině rád, bohemka mi sníží cenu, takže se ještě dostanu pod cenu co jsem u nich do teď platil a to mi se mi zdálo že platím dobrou cenu za odběr. Každopádně sleva po zimě mě vždycky potěší.

Martin Pácalt
24. leden 2018, 09:49

Zkuste napsat jednotkovou cenu za kWh/MWh, jakmile se vám dostane vyúčtování do ruky. Já jsem přešel od ČEZ k MND už na jaře loňského roku a v půlce února dostanu první vyúčtování MND. Měl bych se pohybovat mezi 1,28-1,32Kč/kWh (avizovali v průběhu roku 2017 dvakrát slevu).

Martin Pácalt
20. únor 2018, 13:21

Můžu potvrdit cenu 1,29Kč/kWh. Poprvé, co mám z nějakého obchodníka /těžaře dobrý pocit (dohody a sliby fungují).

Milan Vaněček
20. únor 2018, 15:58

To mi připadá drahé, já platím od Pražské plynárenské (zvláštní smlouva) 0,81 Kč/kWh plus DPH plus paušál 300 Kč/měsíc. To jest 1,098Kč/kWh souhrnná částka, viz roční vyúčtování.

Martin Pácalt
20. únor 2018, 19:32

A jaké máte pásmo odběru, resp. roční spotřebu? Moje je 11,135MWh/rok. Obchodník MND. Dříve jsem měl ČEZ tarif s cenou 1.54-1.57Kč/kWh.

Milan Vaněček
20. únor 2018, 20:00

Mezi 30 a 40 MWh za rok. Ale ještě v 2016 jsem platil 0,95 Kč plus DPH a chtěl jsem odejít, asi proto přišla dobrá nabídka.

Martin Pácalt
20. únor 2018, 20:19

Koukal jsem na TZB info a dost to záleží na lokalitě (distributorovi - máme každý jinou) a na tom , jestli se chce člověk upsat malé firmě, která po případném zkrachování vás "převede" pod obchodníka/distributora tamní sítě(může jít o zajímavý cenový skok směrem nahoru). Jinak mě pobavily např. nabídky "Skautské energie" , která je výhradně pro členy českého skautu - beze srandy :-). Osobně jsem vybíral spíše větší firmu, cena je jedna věc, ale měnit "no name" dodavatele co půl roku nechci.

Jaroslav K.
20. únor 2018, 22:48

Stačí kouknout na poslední fakturu a podívat se na cenu za komoditu a měsíční plat (za dodávku, ne distribuci). To je jediné, co může obchodník/dodavatel ovlivnit, zbytek jsou regulované platby, které se ještě mohou lišit podle toho, jakou máte roční spotřebu. Právě kvůli tomu nemá moc smysl porovnávat celkové platby přepočtené na kWh nebo MWh. Jinak pokud zkrachuje váš dodavatel, tak jdete pod dodavatele poslední instance a to bývá místně příslušný distributor, přesněji teda obchodník ze stejné skupiny. U toho můžete být myslím nějak půl roku a mezitím si najít nového dodavatele - v takovém případě je každopádně nejlepší to udělat co nejrychlej, protože ty ceny fakt nejsou moc příznivé.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516